Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kur’an Yolunda Asra Doğru…

Kestanepazarı, yüzlerce yıllık tarihinden aldığı güçle, Hafızlık ve Kur’an eğitimine sahip çıkarak, destekleyen; Cumhuriyet tarihinde Kur’an Kursları, İmam Hatip Liseleri ve İlahiyat Fakültesi gibi müesseselerin kurulmasına öncülük eden bir kurumdur.

Kestanepazarı’nın amacı, Kur’an-ı Kerim’i anlayabilecek, dini kaynak metinlere bakabilecek, ihsan duygusu taşıyan vatansever nesillerle; Kur’an-ı Kerim’i en güzel biçimde okuyabilen hafızlar yetiştirmektir. Kestanepazarı, Kur’an ve Sünnet doğrultusunda ilim ve bilim adamları yetiştiren bir kurumdur.

Derneğimiz, Kur’an Kursları, İmam Hatip Liseleri ve İlahiyat Fakültelerinde eğitim gören öğrencileri himaye ederek, onlara eğitim imkânları sunar. Himayemizde bulunan öğrencilerimiz tam pansiyon yatılı eğitim imkânından ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Kurumlarımızda görevli hocalarımız ve hafız talebelerimiz tarafından, başta Ramazan ayları olmak üzere yıl içerisinde, Kur’an’ın öğretilmesi ve anlaşılması doğrultusunda halkımıza yönelik çeşitli programlar gerçekleştirilmektedir.

Yaz aylarında “Genç Yıldızlar Yaz Kur’an Kursu” programıyla gündüzlü yaz Kur’an kursu düzenlenmektedir.