Hakkımızda

İzmir’in Kalbi Kestanepazarı

Kestanepazarı temeli ihlasla atılan, o günün şartlarında hedefi Allah’ın dinini öğretmek ve öğrenmek olan bir kuruluştu. Mensupları bugün de, bu çizgiden ayrılmadan, gelişen ve değişen şartlarda, aynı gayeyle yoluna devam etmekte, aynı heyecan ve coşkuyu yüreklerinde hissetmektedir.

Büyüklerimiz binlerce hafız, on binin üzerinde vatan evladına kazandırdığı değerlerle, devletine ve milletine hizmet etmekten gurur duymuş, bu hizmeti nesilden nesile devrederek bizlere kadar ulaştırmıştır.

Tarihte bir ekol olarak yerini alan Kestanepazarı, hem sevmenin sevilmenin kaynağı, hem de milletimizin ciğerpareleri için bir sığınak olmuştur.

Bu yolculuğumuzda bizi yalnız bırakmayan, maddi ve manevi imkânlarını bizimle paylaşan hayırsever halkımızın katkısıyla hizmetlerimiz zirveden zirveye taşınmış ve gönüllerde hak ettiği yeri almıştır.

Bu vazifeyi Allah’ın bize bir lütfu olarak görüyorum. Hizmeti geçen herkese şükran ve saygılarımı sunuyor, hayatta olanlara sağlık ve afiyet, ahirete intikal edenlere Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyorum.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
“Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.”
Buhârî, “Feżâʾilü’l-Ḳurʾân”, 21 | Ebû Dâvûd, “Vitir”, 14,15,19 | Tirmizî, “S̱evâbü’l-Ḳurʾân”, 15