Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda hafızlık eğitimi alan 45 öğrenci, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Buca’daki Sosyal Tesisleri’nde hafızlık sınavı öncesi moral depoladı. Yapılan etkinliklerde öğrenciler ve Kur’an Kursu hocaları ile bir araya gelen Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, tüm öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Kestanepazarı Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimi alan 19 öğrenci ile eğitimini tamamlayıp belge almak için sınava girmeye hak kazanan 26 öğrenci hafta sonu Buca’da bulunan Kestanepazarı Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

Yoğun eğitim sürecinde yorulan öğrenciler sosyal tesislerde futbol, basketbol ve yürüyüş başta olmak üzere birçok sportif faaliyetlerde bulunup ardından hep birlikte piknik yaptı.

KESTANEPAZARI YÖNETİMİ HOCA VE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Sosyal Tesislerde öğrencilerin sınav öncesi moral depolaması için gerçekleştirilen etkinlikte Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan ve yönetim kurulu üyeleri, Kur’an Kursu Hocaları ve öğrenciler ile bir araya geldi. Kestanepazarı’nın Türkiye’nin resmi olarak en köklü hafızlık müessesesi olduğunu hatırlatan Başkan Dayhan, “Ne mutlu ki bizlere, ümmetin en hayırlısı olan siz değerli hafızlara hizmet etme imkânımız oldu. Bizlerin tek amacı Kur’an’a ve siz değerli hafızlara yardımcı olabilmek, önünüzdeki engelleri kaldırıp sizleri, ülkemizin ve ümmetimizin yararına, yarınlara en güzel şekilde hazırlamaktır. Hepinizin sınavda başarılı olacağına eminim. Benim sizlerden tek ricam hafızlığınızı bırakmamanız, unutmamanız ve hayatınızı Kur’an-ı Kerim ahlakı ile yaşayıp çevrenize örnek olmanızdır” şeklinde konuştu.

 “ÖĞRENCİLERİMİZDEN YÜZDE YÜZ BAŞARI BEKLİYORUZ”
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’ndan 17, Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu’ndan 4 ve Aliağa Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu’ndan 5 öğrencinin eğitimlerini tamamlamalarının mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Şaban Küçük, Kestanepazarı’nın hafızlık eğitiminde daima bir marka olarak yer aldığını vurguladı. Öğrencilerinin sınavda başarılı olacaklarına yürekten inandığını da dile getiren Küçük, “Öğrencilerimiz çoğu kez sınavlardan yüzde yüz başarı ile dönmektedir. Bu sene de öğrencilerimizden Allah’ın izni ile yüzde yüz başarı bekliyoruz” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.