Hafızlık Öğrencileri Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesislerinde Kamp Yaptı

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi gören öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Manisa’da bulunan Şehzadeler Kırkağaç Gençlik ve İzcilik Kampı’ndaki imkânlardan faydalandı. Hafta sonunu içine alacak şekilde 4 gün süren etkinliklerde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın eğitimcilerinin gözetiminde birçok sportif faaliyette bulunan öğrenciler, Miraç Kandili gecesi de hep birlikte Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi gören 120 öğrenci, Evrensel Hafızlar Derneği Genel Merkezi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte yapmış olduğu etkinlik çerçevesinde Manisa Şehzadeler Kırkağaç Gençlik ve İzcilik kampında dolu dolu 4 gün geçirdi. Cuma günü Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından kiralanan tur otobüsüyle yola çıkan hafızlık öğrencilerine, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi İsa Özgen, Kurs Öğreticileri Fatih Gülpamuk, Hasan Hüseyin Türe, Salih Sevinç ve Bayram Güzelhan ile Eğitim Koçu Mehmet Keskin ve Mehmet Erikli eşlik etti.

ÖĞRENCİLER ATA SPORLARINA ÇOK İLGİLİ
Ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kamp etkinliğinde hafız öğrenciler balon futbolu, sinyal, müzik, mini golf, tenis, el sanatları ve bisiklet gibi onlarca sportif faaliyetlerde bulundu. Hafızlık öğrencilerin yapılan faaliyetlerde matrak ve okçuluk başta olmak üzere ata sporlarımıza ve halk oyunlarımıza çok daha fazla ilgi gösterdiği gözlemlendi.

KANDİL GECESİNDE HEP BİRLİKTE KUR’AN-I KERİM OKUYUP İLAHİ SÖYLEDİLER
Etkinlik takvimindeki Pazar gecesinin İslam Âlemimiz için mübarek olan Mirac Kandili’ne denk gelmesi hafızlık öğrencilerinde ayrı bir sevinç ve heyecan yaşattı. Müslümanlara namaz ve af gibi büyük müjdelerin geldiği Miraç Gecesi’nin feyzinden yararlanmak isteyen öğrenciler gece için çeşitli hazırlıklarda bulundu. Özel olarak planlanan Miraç Gecesi programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını Kur’an Kursu Yöneticisi İsa Özgen yaptı. Açılış konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim okuyup dua eden hafızlık öğrencileri ayrıca kendi aralarında oluşturdukları koro ile en sevilen ilahileri seslendirdi. İlahilerin ardından Kur’an Kursu Öğreticisi Fatih Gülpamuk öğrencileri Miraç Gecesi’nin İslam Âlemi taşıdığı önemi anlatan bir konuşma yaptı. Son olarak da Kur’an Kursu öğreticisi Bayram Güzelhan, hafızlık öğrencilerimizin başta Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV.)  efendimiz olmak üzere tüm peygamberlerimiz, şehitlerimiz ve hayırseverlerimizin ruhu için okuduğu Hatm-i Şerif’lerin duasını yaptı.

Öğrencilerin hocalarının eşliğinde katıldığı programdan çok mutlu döndüklerini belirten Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler Müdürü Ahmet Özer, dernek olarak her zaman hafızlık ve Kur’an-ı Kerim öğrencilerinin destekçisi olmaya devam edeceklerini dile getirdi. Müdür Özer ayrıca etkinliğin gerçekleşmesi için Kestanepazarı hafızlık öğrencilerini davet eden Evrensel Hafızlar Derneği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif