Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürlüğü’ne Hafız İsa Özgen atandı. Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Müdürü Halil Taşcı, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer ile birlikte kursta görevli bulunan hafızlık hocaları, Hafız İsa Özgen’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay semtinde bulunan Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürlüğü’nde 25 yıldır görev yapan Hafız Şaban Küçük’ten boşalan Kurs Müdürlüğüne Karabağlar Müftülüğü tarafından Kurs Öğreticisi Hafız İsa Özgen atandı. Kestanepazarı’nda 25 yıldır görev alan ve memleketi Çanakkale’ye tayini çıkan Hafız Şaban Küçük’ün ardından, Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görev yapan Hafız İsa Özgen Karabağlar Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu tarafından Kurs Müdürü olarak atandı.

BAŞARISI KANITLANMIŞ KESTANEPAZARI HAFIZLIK EĞİTİM SİSTEMİ KORUNACAK

Atama kararının iletilmesi ile görevine başlayan Hafız İsa Özgen’i çalışma arkadaşları makamında ziyaret ederek tebrik etti. Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocaları tarafından hediye alınan masa isimliğini kursta görevli tüm hocalar adına takdim eden Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Müdürü Halil Taşcı, Hafız İsa Özgen’e yeni görevinde başarılar diledi. Kurs çalışanları olarak, mesai arkadaşları olan İsa Özgen’in Kurs Müdürü olarak atanmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını da dile getiren Taşcı, “İsa ÖZGEN Hocamızın gelenekselleşmiş, başarısı kanıtlanmış ve tüm çalışanlarımızın alışık olduğu Kestanepazarı Hafızlık Eğitimi Sistemini aynı şekilde koruyup aynı şekilde devam etmesini sağlayacaktır” dedi.

“ÜMMETİN EMANETİ YAVRULARIMIZI KUR’AN MUHAFIZI OLARAK YETİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Yapılan ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Kurs Müdürü İsa Özgen, yıllardır hep birlikte ümmetin emaneti tertemiz yavruların yüce kitabımızı ezberleyip hafız olması için birlikte mücadele ettiklerini dile getirdi. Bugünden itibaren de Şaban Küçük hocadan aldıkları bayrağı daha da ileri taşıyabilmek adına var güçle çalışacaklarının altını çizen Müdür Özgen, “Kestanepazarı ülkemizde Cumhuriyet tarihi boyunca kesintisiz hafızlık eğitimi veren yegâne kurumdur. Yüzde yüz hafızlık başarısı gösteren kurumumuzun, bu başarısında hiç şüphe yok ki en büyük pay sahibi fedakârca çalışan siz değerli hocalarımındır. İnanıyorum ki sizlerin de bu desteği ve inancı ile hocalarımızdan aldığımız bayrağı hep birlikte daha da ilerilere taşıyacak, Kestanepazarı olarak ümmetin emaneti yavrularımızı, İslam’a yakışır birer Kur’an muhafızı olarak yetiştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İSA ÖZGEN
1977 yılında Manisa’nın Kula ilçesinde doğdu. İlkokulu Ulupınar İlkokulunda bitirdi. 1991 yılında hafızlığını Kestanepazarı Kur’an kursunda bitirdi,1997 yılında İzmir İmam-Hatip Lisesinden, 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2011 yılından itibaren Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursunda Kurs Öğreticisi olarak görev yapmaktadır. 08.10.2021 tarihinden itibaren de Kurs Müdürü olarak atandı. İsa Özgen evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir Yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.