Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 pandemisine karşı 16 Mart’ta önlem olarak uzaktan eğitime geçen Kur’an Kursları yeniden örgün eğitime başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı yönerge doğrultusunda gerekli önlemler alınarak açılan Kestanepazarı Kur’an Kurslarımızda hafızlık eğitimi alan 71 öğrencimiz yeniden eğitime başladı.

Korona Virüs’e karşı tedbir amacıyla 16 Mart’ta kapatılan Kur’an Kursları, Bilim Kurulu’nun oluru üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan yönerge doğrultusunda yeniden açıldı. Öğrenci kapasitesinin yüzde 30’u ile eğitime açılan ve hafızlığını tamamlamak üzere olan öğrencilerin öncelik hakkı olduğu belirtilen yönerge doğrultusunda, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda 45, Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu’nda 12 ve Aliağa Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu’nda 14 öğrenci yeniden örgün eğitime başladı.

GEREKLİ TÜM TEDBİRLER ALINDI
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve yayınladığı önerge doğrultusunda Korona Virüs’e karşı tüm tedbirleri aldıklarını belirten Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, görevli tüm personellerimiz Korona Virüs salgınına ve tedbir yöntemleri konusunda bilgilendirildi. Sağlık Bakanlığı’nın 14 Kuralı tüm öğrencilerimize, hocalarımıza ve personellerimize hatırlatıldı. Ayrıca, kurs ve yurt binalarındaki tüm bina iç duvarları, kapı ve pencere kolları, pencere kenarları, lavabolar, armatürler ve ortak kullanım alanları Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen dezenfektanlar ile hijyenik hale getirildi” dedi.

“BUNDAN SONRA TÜM SORUMLULUK VATANDAŞLARIMIZDA”
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi alan 45 öğrencinin yeniden yüz yüze eğitime başlamasının mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kurs Müdürü Şaban Küçük, “Herhangi bir aksilik, yeni bir tedbir uygulaması devreye girmez ise öğrencilerimizin eğitimi yeni eğitim öğretim yılına kadar devam etmesi planlanıyor. Herkes maske, mesafe ve temizlik kuralına uyar ve vaka sayıları artmaz ise yeni tedbirlere de gerek kalacağını düşünmüyorum. Korona virüs alacağımız tedbirlerden güçlü değil, eğer tedbiri elden bırakmazsak diğer hafız adayı öğrencilerimizin de yakın zamanda hepsinin tekrar örgün eğitime geçmesi mümkün olacak. Sağlık çalışanlarımızdan Allah razı olsun. Milletimizin sağlığı için ellerinden gelenin de fazlasını yaparak bu virüs ile fedakârca savaştılar. Pek tabii ki bundan sonra tüm sorumluluk artık vatandaşlarımıza düşüyor” şeklinde konuştu.

“YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ KAYITLARI DA DEVAM EDİYOR”
Yeniden yüz yüze eğitime başlayan hafız adayı öğrencileri ili hocalarına başarılar da dileyen Müdür Küçük, 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi Kurs kayıtlarının, www.kestanepazari.org.tr internet adresinden devam ettiğini hatırlattı. Kestanepazarı’nda hafızlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin ve velilerinin internet sitesi üzerinden kayıtlarını Temmuz ayına kadar yapabileceklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.