Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

“HAFIZLIĞIN VE KESTANEPAZARI’NIN KIYMETİNİ BİLİN”

Kestanepazarı’nın “Bir Konu Bir Konuk” programına konuk olan Hukukçu Yazar İdris Koç, öğrencilere Hayata tutunmanın yolları ve aile konulu seminer verdi.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Hatay Eğitim Kampüsü’nde geleneksel olarak gerçekleştirilen Bir Konu Bir Konuk programının mayıs ayı konuğu Hukukçu Yazar İdris Koç oldu. Kestanepazarı mezunu da olan İdris Koç, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencilerine Hayata Tutunmanın Yolları ve Aile konulu seminer verdi.

HAFIZLIĞIN VE KESTANEPAZARI’NIN KIYMETİNİ BİLİN

Kendisinin Kestanepazarı mezunu olduğunu fakat hafız olmadığını dile getiren İdris Koç, “Hafızlığın değerini ben ne yazık ki buradan mezun olduktan sonra anladım. Şimdi içerisinde eğitim aldığınız bu güzide kurumun, Kestanepazarı’nın ve hafızlığın kıymetini bilin” dedi.

Öğrencilere, kendilerini her alanda geliştirmeleri gerektiğini de belirten Koç, hayatın şartlarına ayak uydurmanın ne kadar çok önemli olduğunun altını çizdi. Sadece bilgiye sahip olmanın da yeterli olmadığını dile getiren Koç, gençlere örf ve adetlerini unutmamaları görgü kurallarına hakim olmaları ve hayatlarında bunlara dikkat etmeleri gerektiğini de nasihat etti. Kestanepazarı öğrencilerinin her anlamda başarılı olması gerektiğini de dile getiren Koç konuşmasının sonunda öğrencilerin pozitif ilimlere de yönelmesinin yararlı olacağını vurguladı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif