Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Hafızların Bereketi Sıkıntıları Defetti

İzmir Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu talebelerine her hafta Perşembe akşamı yemek ikramı yapan Beyşehirli Hasan Usta Lokantası’nın sahibi Hasan Kayabaşı, hafız kardeşlerimiz mekânımızda bir araya geldiği günden beri hiçbir maddi sıkıntı çekmediğini söyledi.

ÇALIŞTIĞI İŞ YERİNE PATRON OLDU

İzmir’de 1989 senesinden beri aşçılık yaptığını dile getiren Hasan Kayabaşı, 1994 senesinde Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda yer alan ve şu an içerisinde bulunduğu lokantada işe başladığını belirtti. O yıllarda ekonomik sıkıntılar yaşayan patronuyla anlaşmaları sonucu iş yerini devraldığını da dile getiren Kayabaşı, “Pek tabii ki iş yerinin çok fazla borcu vardı. Rabbime şükürler olsun. Tüm bu borçları ödeyerek, işlerimi genişletmek nasip oldu” dedi.

HAFIZLARIN BEREKETİYLE ÖDEME SIKINTISI ÇEKMEDİM

Tarihi Kemeraltı Çarşısı içerisinde 24 yıldır sahibi olduğu lokantada zaman zaman ekonomik sıkıntılarda yaşadığını dile getiren Kayabaşı, “Sonradan ismini öğrendiğimiz Kurra Hafız Sadık Daştan hocamız yaklaşık 4 yıl önce dükkânımıza gelerek ekmek arası yaptırdı. O sırada tanıştığımız hocamızla muhabbet ederken kalbimde, hafızlık yapan, milli ve manevi değerlerle yetişen evlatlarımıza yardımcı olma niyeti uyandı. Lokantacı esnafı olduğumuz için de en iyi yapacağım şeyin yemek olması sebebiyle Perşembe akşamları evlatlarımıza yemek vermek istediğimi hocamıza söyledim. İlk başta hocamız bu isteğimi, iyiliğin kişinin kendisini sıkıntıya ve dara sokmadan, yapılmasının makbul olacağını ben sıkıntıya girersem daha çok üzüleceklerini söyleyerek reddetti. Ben de hocam eğer sıkıntıya düşersem söylerim diyerek ısrarcı olunca sağ olsun kırmadılar. Ben o günden beri dükkânımda hafızlarımızın bereketini yaşıyorum. Kestanepazarı’nda Kur’an eğitimi alan yavrularımızın duaları sayesinde o günden beri bir kez olsun ödeme sıkıntısı çekmedim elhamdülillah” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif