Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda Hafızlık Eğitimlerini tamamlayan 16 öğrenci 2 görevli nezaretinde Çanakkale’yi gezdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ev sahipliği ve koordinasyonunda gerçekleşen programda hafızlar Çanakkale Savaşı hakkında da detaylı bilgi aldı.

Çanakkale Eceabat ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait Gençlik Konuk Evi’nde, Buca Ayyıldız Kur’an Kursu hafızları ile birlikte Ağustos ayı programına katılan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hafızları, tatil yaparken aynı zamanda birçok kültürel faaliyette de bulundu.

ATA SPORLARI ÖĞRENDİLER
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait Eceabat Gençlik Konuk Evi’nde görevli eğitmenler eşliğinde birçok sportif faaliyette bulundu. Futbol ve basketbol gibi birçok popüler sporu yapan gençler canlı langırt ile takımlar halinde mücadele etti. Popüler sporların yanı sıra atasporları hakkında da bilgi ve eğitim alan hafızlar, Osmanlı Dönemi’nde yapılan ve matrak sporunu da eğitmenlerin gözetiminde deneyimlediler.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLERİNİ GEZEREK DUA ETTİLER
Program dâhilinde, uzman rehberler eşliğinde Çanakkale Açık Hava Müzesi’ni gezen hafız talebeler, Çanakkele Deniz ve Kara Savaşları’nın yaşandığı siperleri de canlı olarak görme imkânı buldu. Siperlerde gezerken, müze dâhilinde yapılan o dönemi canlandıran hastane, top bataryaları ve savaş siperlerini gezen öğrenciler Çanakkale Savaşı’nın milletimiz ve ümmetimiz tarihi açısından taşıdığı önemi daha da iyi anlama fırsatı buldu. Gezi programı kapsamında Çanakkale Şehitliği’ni de gezen hafız öğrencilerimiz vatan, bayrak ve İslam uğruna şehit düşmüş tüm atalarımız için dua etti.

Programın son gününde Çanakkale Şehir turu da yapan hafız talebeler, Truva Atı’nın bulunduğu alanı da gezerek Truva Savaşı ve Truva Atı hakkında da bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.