Hafız Adaylarımıza Kavuştuk

Kestanepazarı Kur’an Kursları Koronavirüs’e karşı gerekli tüm tedbirleri alarak, yeni hafız adayları ile birlikte 2020-2021 Eğitim Öğretim dönemine başladı.
Türkiye’nin resmi olarak en köklü ve kesintisiz hafızlık eğitimi veren tek kurumu olan Kestanepazarı’nda 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi başladı. Yeni eğitim öğretim dönemini 80 hafız adayı ile açan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu, genç hafız adaylarının Kur’an-ı Kerim okuma sesleri ile şenlendi.

GEREKLİ TÜM ÖNLEMLER ALINDI
Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyeleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı yönerge doğrultusunda kampüs alanında tüm gerekli önlemleri alarak yeni eğitim öğretim dönemine başladıklarını dile getiren Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Şaban Küçük, “Tüm öğrencilerimiz genel sağlık taraması ardından ateşleri ölçülerek, kontrollü bir şekilde kursumuza kabul edildi. Öğrencilerimizin yanlarında getirdikleri valizleri ve kişisel eşyaları da dezenfekte edilerek kampüs alanına kabul edildi” dedi.

HAFIZLIK EĞİTİMİ ARALIKSIZ SÜRECEK
Kampüs alanında gerekli tüm yerlere maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlatan uyarıların da yapıştırıldığını dile getiren Müdür Küçük, “Ayrıca yemekhane ve sınıflarımızda da gerekli tüm tedbirler alındı. Allah’ın izni ile tüm kurallara uyarak bu yıl da başarılı bir eğitim öğretim süreci geçireceğimizi düşünüyorum. Tarihi boyunca kesintisiz bir biçimde her yıl hafız vermeyi başaran Kestanepazarı tüm olumsuzluklara rağmen geçen yılda gösterdiği bu başarıyı sekteye uğratmadan gelecek yıllara da taşıyacaktır inşallah” şeklinde konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZ BİZLERE ÜMMETİN EMANETİDİR”
Hafızlık eğitimine başlayan öğrencilerin kendilerine ümmetin emaneti olduğunu ve bu sorumluluğun farkında olduklarını söyleyen Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Bizlere emanet edilen bu yavrucakları emin olun ki kendi evlatlarımızdan hiç ayırt etmiyoruz. Şu anda kampüs alanında yeni gelen öğrencilerimiz ile birlikte toplam 80’i A Blokta, 58’i B Blokta, 80’i de D blokta olmak üzere 218 öğrenci ile eğitime devam etmekteyiz. Ayrıca Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursumuzda 17, Aliağa Müftülüğü Şakran Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursumuzda 21 öğrenci de eğitimlerine devam etmektedir. Toplam mevcudumuzun çok çok altında olan bu rakamlar ile güvenli ve tedbirli bir şekilde ümmetin emaneti olarak gördüğümüz bu yavruların her türlü ihtiyacı, sağlığı ve güvenliğini kendi ihtiyaçlarımızdan ileride tutup, eğitimlerine fedakârca devam ediyoruz” dedi.

“TÜM KURS VE YURT BİNALARI DEZENFEKTE EDİLDİ”
Kestanepazarı’nda görevli tüm personel ve hocaları gösterdikleri fedakârca çalışmalardan dolayı tebrik ettiğini de belirten Taşcı sözlerini şöyle tamamladı:
“Öğrencilerimizi kabul etmeden kısa süre önce koronavirüse karşı tüm personelimiz tekrar bir eğitimden daha geçirildi. Ayrıca, kurs ve yurt binalarındaki tüm bina iç duvarları, kapı ve pencere kolları, pencere kenarları, lavabolar, armatürler ve ortak kullanım alanları Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen dezenfektanlar ile hijyenik hale getirildi. Aldığımız tüm tedbirler sayesinde Allah’ın izni ile başarılı bir eğitim öğretim yılı geçireceğimize inanıyorum. Yavrularımızın eğitimi için bizlere her konuda maddi manevi destek olan dernek ve vakıf yöneticilerimize de teşekkür ederim”

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

1 Yorum

One Response

  1. Maşallah rabbim tüm çocuklarımızın ufkunu açık etsin inşallah Ayrıca bu kutlu yolculukta tüm hocalarımıza da başarılar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif