Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Kur’an Kursları’mızda hafız adaylarımızla yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Koronavirüs’e karşı gerekli tüm tedbirleri alarak başladığımız 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının 2. Döneminde sabah erken saatte gelen öğrencilerimiz ilk derslerine girerek hocalarına ezberlerini vermeye başladı.

Türkiye’nin resmi olarak en köklü ve kesintisiz hafızlık eğitimi veren tek kurumu olan Kestanepazarı’nda 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemi başladı. Gerekli tedbirler alınarak tekrar yüzyüze eğitime dönülmesi ile birlikte bir süredir sessiz kalan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu derslikleri, genç hafız adaylarının Kur’an-ı Kerim okuma sesleri ile şenlendi.

GEREKLİ TÜM ÖNLEMLER ALINDI
Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyeleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı yönerge doğrultusunda kampüs alanında tüm gerekli önlemleri alarak yeni eğitim öğretim dönemine başladıklarını dile getiren Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Şaban Küçük, “Tüm öğrencilerimiz genel sağlık taraması ardından ateşleri ölçülerek, kontrollü bir şekilde kursumuza kabul edildi. Öğrencilerimizin yanlarında getirdikleri valizleri ve kişisel eşyaları da dezenfekte edilerek kampüs alanına kabul edildi” dedi.

TÜM KURS VE YURT BİNALARI DEZENFEKTE EDİLDİ
Ülke olarak çok zorlu zamanlardan geçtiğimizi dile getiren Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, bu zorlu süreçte gösterdikleri metanet ve fedakârca çalışmalarından dolayı tüm hocaları ve personeli tebrik ettiğini belirtti. Ailelerinin yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeleri ve hıfzetmeleri için kurslarımıza getirdikleri öğrencilerin ümmetin en kıymetli emanetleri olduğunu da dile getiren Başkan Dayhan, “Bu yavrularımızın sağlığı için gereken her türlü tedbir alınmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen dezenfektanlar ve yöntemler ile tüm kurs ve yurt binalarındaki bina iç duvarları, kapı ve pencere kolları, pencere kenarları, lavabolar, armatürler ve ortak kullanım alanları hijyenik hale getirildi. Aldığımız tüm tedbirler sayesinde Allah’ın izni ile başarılı bir eğitim öğretim yılı geçireceğimize inanıyorum. Yavrularımızın eğitimi için bizlere her konuda maddi manevi destek olan tüm Kestanepazarı Ailesine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.