Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencileri yoğun ders programının yükünü sosyal ve kültürel etkinliklerle atıyor. Son olarak Çiğli Sasalı’da bulunan doğal yaşam parkını gezen Hafız adayı öğrenciler birçok vahşi hayvanı doğal ortamında görme imkânına sahip oldu.

Öğrencilerin kültürel ve kişisel gelişimlerini tamamlamaları ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları için çalıştıklarını belirten Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, Sasalı Doğal Yaşam Parkı sayesinde öğrencilerin belgesellerde izledikleri hayvanları doğal yaşam alanlarında görmelerinin kültürel gelişimleri için çok yararlı olduğunu dile getirdi.

Öğrencilerin birlikte yapılan kültürel gezilerde hem yaşadıkları çevreyi ve şehri tanıma imkânı bulduklarını hem de grup olarak yapılan etkinlik sayesinde öğrenciler arasında arkadaşlık ve güven duygularının güçlendiğini de vurgulayan Yurt Yöneticisi Taşcı, “Yapılan etkinlik sayesinde birlikte güzel vakit geçiren öğrencilerimiz birçok yaban hayvanını da doğal ortamında görme imkânı buldu. Yapılan bu kültürel ve sosyal faaliyetler sayesinde yoğun ders programında yorulan öğrencilerimiz dinlenirken zihinlerini de boşaltmış oluyor. Bu sayede öğrencilerimizin ezber kabiliyetleri artmakta bu da Kestanepazarı Kur’an Kursları’nın hafızlıkta yüzde yüz başarı geleneğini desteklemektedir. Öğrencilerimizin kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerinin gerçekleşmesi için bizleri destekleyen Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Kestanepazarı bağışçılarına da öğrencilerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.