Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Hafızlık yapmaya hak kazanan hafız adaylarıyla birlikte Kestanepazarı Kur’an Kursları 2023-2024 Eğitim Öğretim dönemine başladı. Sınavları başarılı şekilde tamamlayarak Kestanepazarı Kur’an Kurslarında hafızlık yapma hakkı kazanan 95 öğrenci aileleriyle birlikte gelerek kayıtlarını yaptırdılar.

 Yeni Öğrenciler Hocaların Meslek Heyecanını Yeniliyor

Sınıfların belirlenmesinin ardından ilk derslerine giren öğrenciler, Kestanepazarı’nın birbirinden kıymetli hocalarından Kur’an-ı Kerim dersleri almaya başladı. Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi Hafız İbrahim Eker, yeni öğrencilerle birlikte yeni eğitim öğretim dönemine geçmenin heyecanını yaşadıklarını dile getirerek, “Öğretmenlik mesleğinin en güzel yanlarından biri de hiç şüphesiz eğitim öğretim dönemi başlangıcıdır. Bu dönemlerde hepimiz adeta yeni öğrencilerle meslek heyecanımızı yeniliyoruz. Kestanepazarı Hafızlık Eğitimi’nde ülkemizin en başarılı kurumlarından biridir. 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi’nde de Allah’ın izni ile başarılarımızın artarak devam edeceğine inancım tam. Yüce Allah’tan tüm hocalarımızla, öğrencilerimiz ve velilerimizle sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi dilerim” dedi.

Hafız Adaylarının İhtiyaçları Her Şeyden İleride Tutuluyor

Hafız adaylarına yeni eğitim öğretim döneminde başarı dileklerinde bulunan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, Kestanepazarı Yönetim Kurulu olarak hafız ve hafız adaylarına hizmet etmekten duydukları memnuniyeti bir kez daha yineledi. Kestanepazarı Kur’an Kursları’nın 2022- 2023 Eğitim Öğretim döneminde de geleneği bozmadan, hafızlıkta yüzde yüz başarı sağladığını hatırlatan Başkan Dayhan, “Bu başarının mimarı olan öğrencilerimizi, hocalarımızı ve ailelerini bir kez daha tebrik ederim. Kestanepazarı Yönetim Kurulu  olarak taşıdığımız sorumluluğun farkındayız. Ümmetin emaneti olarak gördüğümüz bu yavruların her türlü ihtiyacı, sağlığı ve güvenliğini her şeyden önde tutup, eğitimlerine fedakârca devam ediyoruz. 2023-2024 Eğitim Öğretim döneminde de Yüce Rabbimizin izni ile başarılarımızın artarak devam edeceğine inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.