Hafız Adayı Miniklerden Geleceğe Nefes

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi alan 18 minik öğrencimiz, 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Gaziemir Sarnıç mevkiinde minik fideleri toprakla buluşturdu.

Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kampanyasıyla milyonlarca fidan toprakla buluşturulurken, Kestanepazarı’nın hafız adayları da etkinlikte yerini aldı.

Karabağlar Müftülüğü Hatay Tanınmış Mescidi İmam Hatibi ve Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Fahri Öğreticisi Enes Kaput ile Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Eğitim Koçu Mehmet Keskin ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Halil İbrahim Atakan’ın refakatinde etkinliğe katılan öğrenciler, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin “Sizden herhangi biriniz kıyamet kopuyor olsa dahi elindeki fidanı diksin.” Hadis-i Şerif’i üzerine hareket ettiklerini dile getirdi. Yaklaşık 100 fidanı toprakla buluşturdu.

Fidan dikim etkinliğinde yaklaşık 100 fidanı toprakla buluşturan hafız adayları daha sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif