Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Gönüllülerimiz Geleneksel İftar Programımızda Bir Araya Geldi

Kestanepazarı Geleneksel İftar Sofrası İzmirli yöneticiler, sivil toplum kuruluşları, parti temsilcileri, basın mensupları ve hayırseverleri buluşturdu.

İftar programına İzmir Milletvekillerinden İsmail Katmerci ve Rıfat Sait, DEÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Ömer Dumlu, Karabağlar Müftüsü Abdulcebbar Altun, Konak Müftüsü Zeki Aksoy ’un yanı sıra birçok kurum temsilcisi ve Kestanepazarı yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Geleneksel Kestanepazarı İftarımız Gönülverenlerimizi Bir Araya Getirdi

Konuşmalarda Kestanepazarı’na Hizmetlerinden Dolayı Teşekkürler Edildi

Programın açılış konuşmasında Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman Kestanepazarı’nın öğrenci hizmetlerini ve Ramazan faaliyetlerini özetledi. Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Lütfi Görmez, iftar programına katılan misafirlere katılımlarından dolayı kurumlarımız adına teşekkür etti.

İsmail Katmerci

Katılımcıların kısaca duygularını dile getirdiği konuşmalarda İzmir Milletvekili İsmail Katmerci: “Geleceğin teminatı olan çocuklarımızı vatanını, milletini, bayrağını seven birer birey olarak yetiştiren Kestanepazarı’na teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından konuşan İzmir Milletvekili Rıfat Sait, Kestanepazarı’nın Türkiye’ye kattığı değerlere değinerek “Ramazan’da her gün farklı yerlerde farklı insanlarla beraber oluyoruz. O insanlarla tanışık olmak, onlarla birlikte iftar etmek çok mutluluk verici bir olay. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu bu birlik ve beraberliğe emek verdiğinizi ve bu davaya gönül verdiğinizi biliyorum. Geçmiş yıllarda yaptığınız hizmetlerin bundan sonra devam etmesini Yüce Mevlâdan niyaz ediyorum” dedi.

Karabağlar İlçe Müftüsü Abdulcebbar Altun, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nun hizmetlerinin güzelliğine değinerek “Bir avuç salih insanın attığı tohumlar bugün bir çınara dönüşmüştür. Evlatlarımızı güvenle teslim ettiğimiz bu yuva, kazandığı başarılarla da kendini göstermektedir. Bu hizmetlerde sizlerin de katkısı olduğunu biliyor ve hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Hasan Dayhan, Misafirlerimizle Özel Olarak İlgilendi

Konak İlçe Müftüsü Zeki Aksoy: “Bugün burada sizlerle olmak, sizlerle birlikte iftar yapmak, beraber dua etmek benim için çok önemli. Burada bulunan herkesin hayır duası bile Kestanepazarı’nı yüceltmeye yeterlidir.” diyerek programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İzmir Milletvekili Rıfat Sait ve Ekibi Program Sonrası Başkan Hasan Dayhan’ı Makamında Ziyaret Etti

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif