Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 8. Bölge “Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Genç Seda Kur’an-Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”, Aydın Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Aydın İl Müftülüğü Kongre salonunda yapıldı.

Yarışmaya, 10 ilden 11 okul katıldı. Kur’an-ı Kerim okuma, kıraat, tecvit, ses, makam gibi konularda puanlama yapıldı.

Bölge finalinden sonra Türkiye Finali’nin yapılacağını bildiren Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Seyfullah Okumuş, “Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında yaklaşık 32 yıldır yapılmakta olan bu yarışma öğrencilerimizin mesleki yeterlilikleri açısından da önemlidir. Sosyal gelişmelerine katkı sağlayacak bu yarışma geleneksel hale getirilmiştir. Kur’an-ı Kerim, âlemlerin Rabbi Cenab’ı Hak tarafından Peygamber Efendimiz aracılığıyla tüm insanlığa gönderilmişti. Kur’an-ı Kerim insanlık için doğru yol rehberi ve insanlık için hidayet kaynağıdır” dedi.

Soldan; Yunus Çiftçi, Ömer Faruk Demirağ, Ömer Şengül, Enes Demirbaş
Soldan; Yunus Çiftçi, Ömer Faruk Demirağ, Ömer Şengül, Enes Demirbaş

“Kur’an En Gür Şekilde Yankılanacak”

Din Öğretimi Şube Müdürü Ömer Şengül, Kur’an-ı Kerim’in Allah’ın varlığının ve birliğinin en büyük delili olduğunu belirterek, “Kur’an-ı Kerim söz ve mananın eşsiz şaheseri ve Allah’ın insanoğluna sunduğu ilahi bir hazinesidir. Bu hazine bizleri Rabbimize bağlayan kopmaz sarsılmaz bağdır. Zulüm ve cehaletle kaplanan dünyamızı aydınlatan nurdur. Şuursuz ve çarpık anlayışlara ise bir şifa kaynağıdır. Temel hedefimiz temsil kabiliyeti yüksek, kültürel mirasına değer veren, idrak bilinci gelişmiş bilgi ve hikmete ulaşmayı kendisine hedef seçmiş gençler yetiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Bölge Birincisi Denizli’den

Yarışma birincisi Denizli Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Enes Demirbaş, ikinci İzmir Karabağlar İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Demirağ, üçüncü Manisa Turgutlu İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi Yunus Çiftçi oldu.

Mezunlarımız Yarışmacılarımızı Yalnız Bırakmadı
Mezunlarımız Yarışmacılarımızı Yalnız Bırakmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.