Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Genç Hatipler Minberde Yarışması Bölge Birincisi Muhammed Çimen

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği öğrencileri İzmir AİHL Öğrencilerimizden Muhammed Çimen, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışmasında bölge birincisi oldu.

Aynı yarışmada 2. ve 3.’lük başarısını gösteren öğrencilerin de temel eğitimlerini Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nde almış olması ayrı bir gurur kaynağı oldu.

 

İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmada Çimen Aydın, Balıkesir, Bilecik, Denizli, Eskişehir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak il birincilerinin yer aldığı bölge yarışmasında da birinci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı. Manisa Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen yarışmaya on beş ilden on beş talebe katıldı.

Dereceye Giren Öğrenciler ve Okulları şöyle açıklandı;

1. Muhammed Çimen (İzmir AİHL)

2. Furkan Aslan (Kütahya Aslanapa AİHL)

3. Furkan Çakar (Manisa Yunusemre AİHL)

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin tamamının temel eğitimlerini Kestanepazarı’nda almış olması da camiada farklı bir sevince sebep oldu. Yarışmalar sonunda tüm yarışmacı öğrencilere katılım belgesi verilerek, dereceye giren öğrencilere plaket takdim edildi. Program sonunda misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif