Genç Diriliş Projesi Kestanepazarı’ndan Başladı

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü’nün, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından desteklenen “Genç Diriliş” projesinin açılışı İzmir Hatay’daki Kestanepazarı Eğitim Kampüsünde gerçekleşti. Açılışta konuşan Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, proje kapsamında gençlerimizin ecdadını daha yakından tanıyıp, çalışma azmi ve başarı duygularının desteklenmesinin amaçlandığını dile getirdi.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü’nün gerçekleştirdiği Genç Diriliş Projesi’nin açılışı, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda yapıldı. Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hafız talebelerinden Yunus Emre Karcı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program daha sonra açılış konuşmaları ile devam etti.

TARİH BİLİNCİ ÇOK ÖNEMLİDiR
Gençlerin eğitimi için yapılan projeden Kestanepazarı Ailesi adına büyük mutluluk duyduklarını belirten Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, “Bu proje ile öğretmenlerimiz, hocalarımız ve Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü yöneticilerimiz, Kestanepazarı ailesinin en genç üyeleri olan sizlerin, yani geleceğimizin, binlerce yıllık geçmişimizle daha yakından tanışmasını amaçlamıştır. Tarih bilinci bir millet için çok önemlidir. Sizler bu projede Anadolu’nun nasıl milletimize yurt olduğunu en derinden hissederek bilgilerinizi tekrar etmiş olacaksınız. Kurulduğu günden beri vatan, millet ve Kur’an aşkı ile yanan nesiller yetiştiren Kestanepazarı kurumlarının, böyle önemli bir projeyi de hayata geçirmesi pek tabii ki biz Kestanepazarı Yönetim Kurulu üyeleri için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağıdır” dedi.

PROJEDE GENÇLERİMİZE MİLLÎ DEĞERLERİN AKTARILMASI AMAÇLANMIŞTIR
Projeyi tanıtmak üzere söz alan Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, İzmir ilinde bulunan 16-22 yaş aralığındaki gençlerin batı medeniyeti hayranlıkları sebebiyle tüm kültürel ve bilimsel gelişmelerin batı medeniyetleri tarafından gerçekleştirildiği gibi yanlış bir düşüncenin hakim olduğunu dile getirdi. Genç Diriliş Projesiyle birlikte, bu yanlış bilgiler doğrultusunda ortaya çıkan olumsuz duyguların aşılacağını da belirten Koç, “Projemizde millî kültürümüzde var olan bilimsel ekonomik ve sanatsal başarılar ile tarihimizin doğru aktarılması ile gençlerimizin ecdadını daha yakından tanıyıp, çalışma azmi ve başarı duygularının desteklenmesi amaçlanmıştır” şeklinde konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
“Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.”
Buhârî, “Feżâʾilü’l-Ḳurʾân”, 21 | Ebû Dâvûd, “Vitir”, 14,15,19 | Tirmizî, “S̱evâbü’l-Ḳurʾân”, 15