Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Genç Dergi ekibi, Kestanepazarı öğrencileriyle bir araya geldi. Genç Dergi’nin misyon ve vizyonu hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerimiz; genç ekibin müzik, şiir ve stand-up gösterilerine büyük ilgi gösterdi.

Genç Dergisi yazarlarından Hasan Yavuz Uğurlu’nun sunuculuğunu yaptığı programda öğrencilerimize genç dergiyle ilgili ödüllü sorular soruldu. Derginin tanıtımıyla ilgili videolar seyredildi.

Kestanepazarı Gençlik Şöleni Programı Öğrencilerimizi Coşturdu

Peygamber Efendimiz Yola Gençlerle Çıktı

Kestanepazarı Genel Koordinatörü İ. Cengiz Aslan programın açılış konuşmasında genç neslin önemine değinerek “Peygamber Efendimizin insanlığı kurtarmak için başlamış olduğu hareketin başında gençler vardı. Hedefine giderken gençlerle yola çıktı ve o gençlerle ömrünün sonuna kadar kürek çekti” dedi.

Dr. Mehmet Lütfi Arslan

Hedef Ayasofya

Genç Dergi Editörü Mehmet Lütfi Arslan konuşmasında, derginin son sayısının kapak konusuna değinerek “Hedefimiz Ayasofya olmalı, hala açılmayı bekliyor. Ayasofya hepimizin idealidir. Gençliğimizdir. Ayasofya fethedildiği gün, İstanbul fethedildiği gün, benim âlimimin adı Fatih’ti, Molla Gürani’ydi, Akşemseddin’di, Askerimin adı Ulubatlı Hasan’dı. Kadımın adı Hızır beydi. Bu şu demektir. Benim devlet adamımın kıvamı Fatih kadar olmazsa Ayasofya açılmaz. Benim talebemin kıvamı, Sultan Fatih Medresesinde okuyan öğrenci kadar olmazsa açılmaz. Siz bu kıvamda olmazsanız Ayasofya açılmaz. Sevgili kardeşlerim Ayasofya açıldığı gün Türkiye, dünya devletleri içerisinde 1 numaraya oturmuş olacak. O yüzden, oranın zincirlerinin sökülmesi, orada namaz kılınmasından daha büyük manaya talip olmak lazım. O mananın hedefi efendimizin ufkunu hepimizin ufku kabul etmektir ve onun gereğini yerine getirmektir” dedi.   

Dünyaya İyilik ve Güzellikle Şekil Vermeliyiz

Genç Dergi Yazı İşleri Müdürü Süleyman Ragıp Yazıcılar konuşmasında, Kestanepazarı’nı tanıdığını belirterek “Buralar kurulurken gözyaşları, dualar ve gayret vardı. Bugün o insanlar aramızda yok ama burada gençler görüyorum. O ezeli sesi, ebediyete dönüştürme gayretiyle buradayız. Genç Dergi olarak altı senedir Türkiye’nin çeşitli yerlerini gezerek kardeşlerimizle buluşuyoruz. Göz göze bakıyor, selamlaşıyor, hal hatır soruyoruz ve gücümüz yettiğince bir çalışma ortaya koymaya çalışıyoruz. Çünkü ‘Dünya bizi bekliyor’ bu şu demek, hepimiz dünyanın bizi beklediğini bilerek ona göre hazırlanmalıyız. Meşhur bir tabirle ‘Eğer biz dünyayı şekillendirmezsek dünya bizi şekillendirecek’ şekillendirmemiz merhamet, şükür, iyilik yani bütün güzel vasıfları yaymak ve bunu her tarafa ulaştırmaktır.” dedi.

İlahi Konseri ve Stand-up Öğrencilerimizi Coşturdu

Süleyman Ragıp Yazıcılar

Gençlik Şöleni Rap müzik, şiir dinletisi ve diğer aktivitelerle devam etti. Program Yusuf Goncagül’ün gitar eşliğinde söylediği ilahiler ve Samet Demir’in stand-up gösterisiyle sona erdi.

Öğrenciler Goncagül’ün söylediği ilahilere eşlik etti. Demir’in esprileri ise salonu bol bol güldürdü.

Yusuf Goncagül - Samet Demir
Genç Ekibin Sergilediği İslami Rap Müzik Öğrencilerimiz Tarafından Sık Sık Alkışlandı
Genç Dergi Ekibi Kestanepazarı Lise Yurdu Önünde Personelimizle Hatıra Fotoğrafı Çekildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.