Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Gelenek Devam Ediyor

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen “2023 Yılı Türkiye Geneli Kur’an Kursları Arası Hafızlık Yarışmasında”  İzmir Birincisi olduk.

Yapılan yarışmada Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Bilal Özkabadayı’nın öğrencisi Enes Tosun İzmir Birincisi oldu. Enes Tosun bu başarısı ile  Ağustos ayı içerisinde yapılacak “Bölge Yarışmasına” katılmaya hak kazandı.

Aynı yarışmada yarışan Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız İbrahim Çoban’ın öğrencisi Yasir Eren Sarı ise İzmir İkincisi oldu.

Türkiye’nin resmi olarak en eski hafızlık kurumu olan Kestanepazarı bu başarılarıyla bir kez daha, hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimindeki kalitesini sergilemiş oldu.

Öğrencilerimizin başarılarından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan “ Öğrencilerimizin yarışmaya hazırlanmasında emek gösteren hocalarımız başta olmak üzere yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif