Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Geleceğin Türkiye’sine 12 Hafız Daha

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda 12 öğrencimiz hafızlıklarını tamamladı. Hafızlığını tamamlayan öğrencilerimiz; Şaban Acar, Salih Yüksel, Mehmet Emin Bulut, Ahmet Aydoğan, Muammer Atacan, Hasan Kağan Deniz, Fatih Cihangir, İlkay Gülmez, Mustafa Göceci, Nuri Çelenk, Fatih Akdemir ve Ahmet Aldemir.

Ortalama 1,5 yıl süren hafızlık eğitimleri boyunca öğrencilerimize bu sürecin nasıl geçtiğini, aldıkları eğitimin kendilerine neler kattığını ve hedeflerini sorduk. Öğrencilerimiz, Kestanepazarı’nda aldıkları eğitimin kendilerine hem kişilik olarak hem de ilmi yönden değerler kattığını belirtti.

Şaban Acar: “Buraya geldikten sonra maneviyatım arttı.”

4. sınıftan beri gelmeyi hayal ettiğim bir yerdi Kestanepazarı. Hafız olmayı çok istiyordum. Bunun için 8. sınıfı bitirdikten sonra Kestanepazarı’na geldim. Buraya geldikten sonra maneviyatım arttı. Namaz alışkanlığı edindim. Kötü huylarımı bıraktım. Şu an hafızlığımı bitirdiğim için de çok mutluyum. İlerideki hedefim ise Diyanet İşleri Başkanı olmak.

Salih Yüksel, Arkadaşlarıyla Birlikte Gelmiş

Buraya gelişim ortaokuldaki sınıf arkadaşımla birlikte aldığımız ortak karar ile oldu. Bir başka nedeni ise Kestanepazarı’nın çevre bakımından güvenli bir yerde olmasından dolayı ailem burayı seçti. Burada da aynı sınıfta beraber hafızlığımızı yaptık. Birbirimizden kopmadık. Zor zamanlarımızda birbirimize destek olduk. Buraya geldikten sonra aileme, arkadaşlarıma karşı selamlaşma ve hal hatır sorma alışkanlığım arttı. Burada hafızlığımı tamamlamış olmaktan gurur duyuyorum. İleride de nasip olursa Avukat olmak istiyorum.

Mustafa Göceci: “Hedefim ise Mimar olmak.”

Annemin bir arkadaşı vasıtasıyla buraya geldim. Burada arkadaş çevresi beni olumlu yönde etkiledi. Güzel arkadaşlıklar edindim. Hafızlıktan dolayı zekâm açıldı. Toplum içinde nasıl davranılması gerektiğini ve kendimi idare edebilmeyi öğrendim. Hedefim ise Mimar olmak.

Muammer Atacan: “Kestanepazarı’nda Hoca olmak istiyorum.”

Babamın tavsiyesiyle geldim. Buradaki hafızlık eğitimi, kaliteli hocalar sayesinde çok güzel. Her hocamızın farklı dallarda başarıları ve eğitimi var. Bizler de bunlardan istifade ediyoruz. Arkadaşlarımızla bir arada yaşadığımızdan, temizliğimize önem veriyoruz. İleride ise Kestanepazarı’nda Hoca olmak istiyorum.

Fatih Cihangir’in Ağabeyi de Kestanepazarı Mezunu

Abim Ahmet Cihangir de buranın mezunu olduğundan, ailem beni de buraya yönlendirdi. Başlarda Kur’an okumamı geliştirmek için gelmiştim, niyetimde hafızlık yapmak yoktu. Sonrasında burada hafızlık yapanları görünce etkilendim ve hafız olmak istedim. Ailem Balıkesir’de, burada başlarda ailemden uzak olduğum için zorlandım ama ortamın güzelliği bana gurbeti unutturdu ve kısa sürede alıştım. İlim yönünden kendimi geliştirebildiğimi düşünüyorum. Aileme karşı, etrafıma karşı saygım daha da arttı. Hedefim ise Din Profesörü olmak.

Ahmet Aldemir: “Kur’an okumayı çok seviyorum.”

Babamın tavsiyesiyle Kestanepazarı’na geldim. Arkadaş ortamımız güzel, spor faaliyetleri, geziler ve sosyal etkinliklerin olması bizi daha da motive etti. Kur’an okumayı çok seviyorum. Abdussamed’i çok dinliyorum. Kur’an okurken etkilendiğim Yusuf Suresi 93. ve 94. ayetler beni çok duygulandırıyor. Müftü olmak istiyorum.

Fatih Akdemir: “Kestanepazarı bir aile gibi ve ben de bu aileden olabildiğim için çok mutluyum.”

Babamın tavsiyesiyle Yaz Kur’an Kursuna geldim. Sonra hafızlık yapmayı istedim ve Allah’a şükür hafızlığımı tamamladım. Kendimi Arapça ve ilmihal yönden geliştirdim. Okuduğum bazı ayetlerde kısmen nelerden bahsedildiğini anlayabiliyorum. Burada belletmenlerimizin desteği ile çalışmalarımız daha verimli geçti. Kestanepazarı bir aile gibi ve ben de bu aileden olabildiğim için çok mutluyum. Buranın hafızı olmak bizim için bir ayrıcalıktır. Nasip olursa Sınıf Öğretmeni olmak istiyorum.

Hasan Kağan Deniz: ”Burada kitap okuma alışkanlığım arttı.”

6. sınıfta okurken Yaz Kur’an Kursu hocamın babama Kestanepazarı’nı tavsiye etmesiyle buraya geldim. Burası bana eski Hasan ile yeni Hasan arasındaki farkları gösterdi. Artık hata yaptığım zaman vicdani rahatsızlık duyuyorum. Burada kitap okuma alışkanlığım arttı. En önemlisi ise buradaki öğretmenlerimiz ve belletmenlerimiz bizlere verdikleri eğitimin bilincinde. Bizler bu sayede iyi bir eğitim alıyoruz. Burası gerçekten ilim adamı yetiştiren bir yer. İleride de Mit Müsteşarı olmak istiyorum.

İlkay Gülmez, Doktor Olmak İstiyor

Akrabam burada daha önceden belletmendi ve onun tavsiyesiyle geldim. Başlarda zorlanacağımı düşündüm ama belletmenimizin desteği ve yardımıyla, hocalarımın tavsiyeleriyle zorlukları aşarak hafızlığımı tamamladım. Arkadaş ortamımız çok güzel, yapılan etkinlikler ve buraya davet edilen yazarlar bizler için çok iyi oluyor. En son yapılan Mezunlar Günü buluşmasında abilerimizden, dedelerimizden tavsiyeler aldık. Onlar kendi zamanlarındaki zorluklardan bahsetti. Biz de bu zamanda olduğumuz için çok şanslıyız. Hedefim ise ileride Doktor olmak.

Soldan Ayakta; Hasan Kağan Deniz, Ahmet Aydoğan, İlkay Gülmez, Muammer Atacan, Ahmet Aldemir, Fatih Akdemir, Şaban Acar, Mehmet Emin Bulut Soldan Oturan; Salih Yüksel, Fatih Cihangir, Mustafa Göceci, Nuri Çelenk
Soldan Ayakta; Hasan Kağan Deniz, Ahmet Aydoğan, İlkay Gülmez, Muammer Atacan, Ahmet Aldemir, Fatih Akdemir, Şaban Acar, Mehmet Emin Bulut
Soldan Oturan; Salih Yüksel, Fatih Cihangir, Mustafa Göceci, Nuri Çelenk
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif