Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Ahmet Dayhan Kur’an Kursu ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin desteğiyle, Filistin için Hayır Çarşısı düzenlendi.

Kermeste hazırlanan yiyecek ve içecekler, Filistin halkının yararına satışa sunuldu.  Hacı Fatma Tatari (İlahiyat Camii) ve Yeşilyurt Kavaklıpınar Camilerinin bahçesinde öğretmen, öğrenci ve velilerce hazırlanan yiyecek ve içeceklerin satışından elde edilen gelir, Filistin halkına destek için Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışlandı.     

Kestanepazarı Hacı Ahmet Dayhan Kur’an Kursu Yöneticisi Tuğba Gül Cansever, Filistin’de yaşanan zulmün kelimelerle anlatılmayacak kadar büyük olduğuna dikkat çekerek, “Filistinlilere yardım etmek için hayır çarşısı düzenledik. Destek olanlara teşekkür ediyorum. Filistin’de çok sayıda insan şehit oldu. Bu zulme sessiz kalmak istemedik. Amacımız bir nebzede olsa onların yaralarına merhem olmak ve bu acıyı diri tutarak farkındalık oluşturmak” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.