Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen dergi fuarı, Sirkeci Garı’nda yapıldı. 12-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen fuar, dergileri okurlarla buluşturdu. 140’ı aşkın derginin katıldığı fuar, 6 gün boyunca binlerce kişi tarafından ziyaret edildi. Türkiye Dergiler Birliği Başkanı Asım Gültekin başta olmak üzere TÜRDEB yetkilileri; fuar boyunca organizasyonlar, katılımcılar ve ziyaretçilerle yakından ilgilendiler.

Fuar boyunca, çeşitli dergiler tarafından etkinlikler düzenlendi. Ziyaretçiler “Dergicilerin Hata Defteri: Ah Şu Tashihler” sergisini gezdiler. Fuarın son gününde “Dergiciliğin En’leri Ödül Töreni” düzenlenerek, seçilen dergi yöneticilerine plaket takdim edildi.

Fidan Dergisi İlk Kez Bir Fuara Katıldı

Kestanepazarı Eğitim Kurumları’nın bir yayın organı olarak 1992 yılından bu yana okurlara ulaşan Fidan Dergisi, ilk kez bir fuara katılarak okurlarla buluştu. Derginin geçmiş sayılarının da tanıtıldığı stantta, Kestanepazarı’na ait broşürler ve yayınlar da yer aldı. Standa gelen ziyaretçilere Fidan Dergisi ve Kestanepazarı Eğitim Kurumları tanıtıldı.

Kestanepazarı Mezunları ve Yöneticiler Standı Ziyaret Etti

İstanbulluların yanı sıra, kurumu ve dergiyi yakından tanıyan Kestanepazarı mezunları ve vatandaşlar standa yakın ilgi gösterdiler. Kestanepazarı Mezunlarından Mustafa Erdin, Prof. Dr. Mustafa Özel, Yakup Osma, Cemal Kalkan, Ahmet Özdinç, Salih Çaylak, Tuncay Şimşek ve Abdurrahman Yıldırım standı ziyaret eden mezunlar arasındaydı. Fidan Dergisi Yazarlarımızdan Mustafa Ateş, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan, Yazar Sadettin Turhan, Avukat Hüseyin Avni Ateş, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel de standımızı ziyaret ederek Misafir Hatıra Defterimizi imzalayanlar arasındaydı.

Fuar stantlarını Ünlü Yazar Rasim Özdenören’in yanı sıra, fuarın açılışında da bulunan Bilal Erdoğan, köşe yazarları, gazeteciler ve İstanbullu yöneticiler de ziyaret etti.

Fidan Dergisi; fuar boyunca ziyaretçilere ve katılımcılara hediye edilen, dergilerin kısa tanıtımları, künyeleri ve iletişim bilgilerinin yer aldığı “Türkiye Dergiler Kitabı 2015”te de yer aldı.

Stantta, Fidan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nurkan Boz, derginin Kültür-Sanat Sorumlusu ve yazarı M. Ozan Semerci ve Fidan Dergisi grafik tasarımcı ve çizeri Mahsum Öztürk görevli olarak bulundu. Binlerce kişinin ziyaret ettiği stantta misafirlere, egeye mahsus incir ve kuru üzüm de ikram edildi.

İstanbul Dergi Fuarında ki Standımız
İstanbul Dergi Fuarında ki Standımız
Dergi Fuarı Kapanışında "Dergicilik Enleri" Sahiplerini Buldu
Dergi Fuarı Kapanışında “Dergicilik Enleri” Ödülleri Sahiplerini Buldu
Yazarlarımızdan Mustafa Ateş Stantımızı Ziyaret Etti
Yazarlarımızdan Mustafa Ateş Stantımızı Ziyaret Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.