Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Fethiye Karaçulha Kur’an Kursu’ndan Kurumlarımıza İnceleme Ziyareti

İnşaatı devam etmekte olan Fethiye Müftülüğü Karaçulha Kur’an Kursu için, açılış öncesi çevre illerdeki Kur’an kurslarına inceleme ziyareti gerçekleştiren 5 müftülük görevlisi, Kestanepazarı Eğitim Kurumları’na da inceleme ziyareti gerçekleştirdi.

Kur’an kursunun açılışı öncesi eğitim ve idari tecrübeleri toparlamak ve Kur’an kursunun eğitime hazırlanması için Fethiye Müftülüğü tarafından bir heyet oluşturuldu.

Fethiye Vaizleri Ramazan Yılmaz, Şaban Yılmaz (Kestanepazarı mezunu); Fethiye İmam Hatip Ortaokulu Erdinç Yalçın (Kestanepazarı mezunu), Soner Muslu, Yasin Türe Merkez Camii görevlilerinden oluşan heyet, Isparta Mekke Eğitim Vakfı ve Akhisar Hilaliye Eğitim Vakfı’na da inceleme ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Heyet, kurumlarımızdaki hafızlık, Arapça eğitimi, himaye yönetmeliği ve grup sistemi başta olmak üzere, yurt idaresi ve diğer sosyal alanlarda incelemeler gerçekleştirdi; notlar ve dokümanlar aldı.

Fethiye Müftülüğü Heyeti İle Yapılan Toplantıda Detaylar Anlatıldı
Fethiye Müftülüğü Heyeti İle Yapılan Toplantıda Detaylar Anlatıldı

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif