Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu’ndan Kampüsümüze Ziyaret

İzmir Yeşilyurt’ta bulunan Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu yönetici ve öğreticileri Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Eğitim Kampüsü’nü ziyaret etti.

Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu Yöneticisi Abdusselam Bayraktar, kurs öğreticileri Bilal Özkabadayı, Musa Çınar ve Mehmet Şevki, makamında ziyaret ettikleri Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Yurt Müdürü Zübeyir Kuyubaşı’ndan yurttaki eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu ve kurstaki eğitim faaliyetleri hakkında da bilgi veren Kurs Yöneticisi Bayraktar, iki kurum arasındaki eğitim istişareleri ve yardımlaşmanın öğrencilerin yararına olduğunu dile getirdi.

“EĞİTİM VE DİYANET CAMİAMIZA HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Yurt Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin destekleri ile eğitim faaliyetlerini her geçen gün artırarak devam ettiklerini dile getirdi.

Kestanepazarı’nın sadece İzmir’e değil tüm Ege Bölgesi’ne kucak açan, Türkiye’nin en köklü resmi hafızlık kurumu olduğunu da vurgulayan Müdür Kuyubaşı, “Kur’an yolunda eğitim ve diyanet camiasına hizmetlerimiz devam etmektedir. Sınavla öğrenci alacak Nitelikli Liseler arasında yer alan Hisar Anadolu İmam Hatip Lisemiz ve Ortaokulumuzun inşaatı tamamlanmak üzere. Ayrıca Bayraklı’da yapılacak olan Kestanepazarı İmam Hatip Lisesi’nin de temeli atıldı. İnşallah kısa süre içerisinde o binamızı da milli eğitim camiamıza kazandırmış olacağız. Tüm bu hizmetlerimizin gerçekleşmesi için bizlerden desteklerini esirgemeyen bağışçılarımız ve fedakârca çalışan dernek yöneticilerimiz ve başkanımız Çoşkun Akın beye teşekkür ederim” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif