Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Eski Başkanlarından Cevdet Yılmaz Tokay Amcamız vefat etti. Tokay, DEÜ İlahiyat Fakültesi Camii’nde 18 Ağustos 2014 Pazartesi günü İkindi namazı sonrası, Kestanepazarı camiası ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Millî Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı Başkanı Lütfi Görmez tarafından kıldırılan Cenaze namazına merhumun akrabaları ve sevenlerinin yanı sıra Kestanepazarı Camiası yöneticileri ve hafızlar katıldı. Tokay, Buca Kaynaklar kabristanına defnedildi.

a
Kestanepazarı Camiası ve Sevenleri,Yılmaz Tokay’ı Son Yolculuğunda Yalnız Bırakmadı

Uzun Yıllar Kestanepazarı’nda Başkanlık Görevini Yürüttü

Yılmaz Tokay Amcamız, 1979-1984 yılları arasında, şu an Fidan Eğitim Kurumları Derneği adıyla hizmetlerini sürdüren “İlahiyata Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanlığını yürüttü.

1988-1989 yılları arasında Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı olarak hizmet etti.

Son olarak 1992-2006 yılları arasında, kurulduğu günden bu yana binlerce öğrenciye burs vermiş olan Milli Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı’mızın başkanı olarak Kestanepazarı kurumlarının hizmetlerine katkılar sağladı.

Başkanlık yapmadığı yıllarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Tokay, 2006 sonrası yine kurumlarımızın üyesi olarak gönül bağını ve desteğini sürdürdü.

Zaman zaman kurumlarımızı ziyaret eder, faaliyetler hakkında bilgi alır; ilerleyen yaşına rağmen, kurum adına yapılan faaliyetlere katılmaya gayret ederdi.

Yılmaz Tokay Amcamıza Yüce Mevla’dan rahmet; ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Kestanepazarı camiasına baş sağlığı dileriz.

a
Cevdet Yılmaz Tokay 26 Kasım 1931 – 18 Ağustos 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.