Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Eski Başkanlarından Hacı Erdal Sezen vefatının 6. seneyi devriyesinde kabri başında anıldı.

Geniş bir kitle ile Altındağ Kokluca Mezarlığı’nda yapılan anma törenine Sezen’in oğlu Müttaki Sezen ve yakınları, Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Mahir Karaşen ve yönetim kurulu üyeleri ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler ile Kokluca Hocazade Camii cemaati katıldı. Anma töreninde Kokluca Hocazade Camii’nde öğle namazı öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılırken namaz sonrası kabir başında Kur’an Tilaveti ve dua edildi.

Hacı Erdal Sezen’in Dini Eğitim Yardımlaşma Derneği Başkanlığı’nı da yürüttüğünü belirten Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Mahir Karaşen, “Kendisi İzmir merkezinde bulunan İmam Hatip Liseleri’nin kurulmasında öncülük etmiş ve vefatına kadar İmam Hatip Liseleri’ne maddi ve manevi desteklerde bulunmuştur. Bu anma töreni vesilesi ile bir kez daha Erdal Sezen’e Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz” dedi.

4 YIL BAŞKANLIK YAPTI

İstiklal Savaşı Gazisi Hacı Mustafa Sezen’in evladı olarak 18 Ocak 1939’da Denizli’nin Babadağ ilçesinde dünyaya gelen Erdal Sezen, ömrünü Kur’an hizmetine ve İmam Hatip Liseleri’nin gelişimine adadı. 25 Ocak 2012’de hayata gözlerini yuman Sezen, uzun yıllar yönetim kurulunda görev aldığı Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları’nın da 2005-2009 yılları arasında başkanlık görevini üstlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.