Emniyet Müdüründen Kestanepazarı öğrencilerine darbe semineri

İzmir’de 70 yılı aşkın bir süredir hafız yetiştiren ve Kur’an eğitimi veren Kestanepazarı Eğitim Kurumları, Karabağlar’daki Eğitim Kampüsü’nde “15 Temmuz darbe girişimi ve Terörle Mücadele Semineri” düzenledi.

İçinde bulunduğumuz süreci ve alınması gereken önlemleri konu alan seminerde öğrenciler, seminere konuşmacı olarak katılan İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya tarafından bilgilendirildi.darbegirisimi-2

Kestanepazarı Kur’an Kursları ve Öğrenci Yurtları’nda kalan hafız adayı İmam Hatip Ortaokulu ve İzmir İmam Hatip Lisesi öğrencisi yaklaşık 500 genç, önceki akşam düzenlenen “15 Temmuz darbe girişimi ve Terörle Mücadele” seminerinde gündeme dair konular hakkında bilgi aldı. Seminere, ülkemizin jeopolitik ve jeostratejik önemini anlatarak başlayan İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, öğrencileri düşmana karşı her daim uyanık olmaları hususunda uyardı. Öğrencilere, bundan yüz yıl önce yaşıtlarının Çanakkale’de vatan için şehit olduklarını da hatırlatan Uzunkaya, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Düşman artık eskisi gibi cephede karşınıza kıyafetiyle çıkmıyor. Düşman içimize sızıp zehri bal gibi sunuyor. Bakın terör örgütü FETÖ/PDY’nin lideri Fethullah Gülen de 40 yıldır altın nesil yetiştiriyorum yalanları ile milletimizi kandırdı. Yetiştirdiklerinin hain olduğunu 15 Temmuz’da en açık hali ile gördük. Bir daha bu gibi durumları yaşamamamız için sizlerin her daim uyanık olması gerekli” dedi.

İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya
İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya

MERHAMETSİZ MÜSLÜMAN OLUNMAZ, HAİNE MERHAMET EDİLMEZ

İslam dininin temelinde merhamet duygusunun olduğunu da vurgulayan Uzunkaya, “Bir Müslüman olarak tabi ki merhametli olacaksınız. Fakat vatan hainine anneniz ya da babanız veya evladınız dahi olsa merhamet edilmez. Haine merhamet de ihanettir. Ola ki FETÖ/PDY’ye mensup bir yakınınız olduğunu öğrenip bir gün ona merhamet edecek olursanız 15 Temmuz gecesi kafası gövdesinden top mermisi ile kopartılan, tankların altında vatan için bedenleri ikiye ayrılan şehitlerimizi gözlerinizde tekrar canlandırın” şeklinde konuştu.

“HEDEFİNİZDEN ŞAŞMAYIN”

Emniyet müdürü olması sebebi ile sokakta yaşananları da çok iyi bildiğini aktaran Uzunkaya, “Dışarda ailelerinin sahip çıkmadığı, iyi yetiştirilememiş birçok çocuğun suça sürüklendiğine maalesef tanık oluyoruz. Sizler burada nezih bir ortamda iyi bir eğitim alıyorsunuz. Kendinize bir hedef bir amaç belirlemişsiniz. Sakın bu hedefinizden şaşmayın. Ülkenize, vatanınıza ve milletinize hizmet etmek için mücadelenize devam edine şeklinde konuştu.

“SİZE İYİ SÖZLERLE YAKLAŞMAYA ÇALIŞACAKLAR”

Terör örgütü FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz’daki hain darbe girişimiyle ülkeyi işgale açık bir hale getirmeyi ve iç savaş çıkarmayı amaçladığının artık herkes tarafından net bir şekilde görüldüğünün de altını çizen Uzunkaya, lise öğrencilerini de üniversite de karşılaşacakları muhtemel hain planlar ile ilgili bilgilendirmeyi de ihmal etmedi. Terör örgütlerine bağlı olan fakat dışarıda sivil toplum kuruluşu gibi görünen birçok dernek ile mücadelelerinin devam ettiğini de belirten Uzunkaya, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ülkemizde bu hain Üniversiteye kayıt için adımınızı attığınızda bunlar mutlaka gelip sizlere ulaşmaya çalışacaklar. Düşman sizi kandırabilmek ve sizi kendi saflarına çekmek için mutlaka tatlı dilli olacaktır. Bunlara karşı her zaman uyanık olun.” Seminer sonrası Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’ya çiçek takdim etti.

Celal Uzunkaya - Hasan Dayhan
Celal Uzunkaya – Hasan Dayhan

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif