Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Emin Üzüm, Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman’ı Ziyaret Etti

1945 Yılından beri İzmir’de Kur’an ve Hafızlık eğitimi veren Kestanepazarı Eğitim Kurumları yetkilileri bölgesel çalışma kapsamında Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman’ı makamında ziyaret etti.

Kestanepazarı Kahramanmaraş bölge temsilcisi Emin Üzüm tarafından gerçekleştirilen ziyarette kurumun eğitim yapısı ve yönetimi ile ilgili bilgiler aktarıldı. Üzüm , “Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, Fidan Eğitim Kurumları Derneği ve Milli Kültür Ahlaka Hizmet Vakfı olmak üzere 2 dernek ve bir vakıfla 600 öğrenciye ücretsiz hizmet veriyoruz. K.Maraş bölgesinde şube açma çalışmalarımız var.”dedi.

Üzüm, “1945 yılından günümüze kadar 5 bin’in üzerinde hafız ve on bin’in üzerinde din adamı yetiştirerek ülkemizin her alanında hizmet ediyoruz. 2010 Yılında başlayan bölgesel çalışmalarımız var. Bu çalışmalar kapsamında kurum ve kuruluşları ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgiler veriyoruz.”dedi.

Kur’an hizmetine büyük önem verilmesi gerektiğini ve bu dünyada en büyük hizmetin kuran hizmeti olduğunu belirten Üzüm, “Kurumumuz 85 personelle Diyanet İşleri Başkanlığına ve Milli Eğitime bağlı olarak iki Kuran Kursu ve bir lise yurdu olarak hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz her yıl Türkiye dereceleri elde ediyor. Son olarak Türkiye İmam Hatip Liseleri arası Kuranı güzel okuma yarışmasında Harun Gün adlı öğrencimiz Türkiye birincisi ve yine İmam Hatip Liseleri arası ezan okuma yarışmasında ise öğrencimiz Ozan Şen Türkiye ikincisi oldu.”bilgisini verdi.

İlçe Kaymakamı Metin Maytalman ise eğitim kurumuna çalışmalarında başarı dileğinde bulundu.

 

ELBİSTAN KAYNARCA GAZETESİ’ndeki habere ulaşmak için:

ELBİSTAN’IN SESİ GAZETESİ’ndeki habere ulaşmak için:

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif