0 (232) 425 10 25 872 Sk. No:52 Kestanepazarı/İzmir
Online Bağış Online Ön Kayıt

Eğitim-Öğretim

egitim_ogretim

Eğitim-Öğretim Faaliyetleri

Kestanepazarı’na has “Grup Sistemi” sistematik şekilde, grafik çalışmalarıyla ve alt başlıklarla desteklenmiş şekliyle yazılacaktır.

Rehberlik Servisi

Kurumlarımızda kalan öğrencilerimizin her türlü problemlerine, Rehberlik Servisimiz aracılığıyla çözüm önerileri üretiyoruz. Öğrencilerimizin ders, sosyal hayat ve günlük yaşamlarındaki her türlü sıkıntıları Rehberlik Uzmanımız tarafından değerlendiriliyor. Problemlerin çözümü için Rehberlik Servisimizle kurumumuz koordineli bir çalışma yürütüyor.

Ek Dersler

Öğrencilerimizin yetersiz olduğu derslerde, özel öğretmenler tutarak liseye devam eden öğrencilerimizden ek derse gereksinim duyanların ihtiyaçlarını ücretsiz gideriyoruz.

Etüd Çalışmaları

Titizlikle programlanmış olan etüt çalışmaları, belletmenler denetiminde, sessiz sınıflarda gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimizin bir sonraki günün derslerine iyi bir şekilde hazırlanabilmeleri için etüt çalışmaları titizlikle ve dikkatle yürütülmektedir.

Hobi Kursları

Ney, Hüs-ü Hat, Satranç ve pek çeşitli hobi kursları kurumumuz bünyesinde verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimizden çeşitli kurslara gitmek isteyenlere gereken imkanlar sağlanmaktadır.

Konferans-Konser-Seminerler

Ülkemizin önde gelen ilim ve bilim adamları, Gazeteci- yazarları ve sanatçıları periyodik olarak düzenlediğimiz etkinliklere katılmaktadır. Sık sık yurtlarımıza davet ettiğimiz, farklı alanlarda birikimi olan, deneyimli kişiler öğrencilerimizle sohbet etmekte, onlara hoş anlar yaşatmaktalar.

Yarışmalar

Kur’an-ı Kerim’i ve Ezan’ı Güzel Okuma; Hafızlık; Şiir, Makale, Hikaye Yazma; Şiir Okuma, birçok konuyla ilgili bil yarışmaları, Hadis Ezberleme yarışmasının yanı sıra, öğrencilerimizin geliştirilmesi amacıyla birçok yarışma düzenlenmektedir.

Donanımlı Yetişme Alanları

Öğrencilerimizi donanımlı yapacak her türlü kurs, seminer, buluşma vb. faaliyetleri önemsiyor, öğrencilerimizin ülkemizin aydınlık yarınlarına daha hazır bir hale gelebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz.

 egitim_ogretim_2

egitim_ogretim_3

Kestanepazarı Öğrencisi Olmak Ayrıcalıktır

Ücretsiz Eğitim

Kestanepazarı’nda eğitim ücretsizdir. Kurumumuz, bünyesinde barındırdığı tüm öğrencilerine her türlü eğitim imkanını ücretsiz sunmaktadır.

Ücretsiz Barınma

Ücretsiz kurumlar arasında Türkiye’nin en modern yurtlarına sahip olan Kestanepazarı, kurulduğu günden bugüne yetiştirdiği tüm öğrencilerini ücretsiz barındırmış, onlardan hiçbir barınma ücreti talep etmemiştir.

Yemeklerimiz

Yemeklerimiz kendi mutfağımızda pişirilmektedir. Özenle ve gıda kontrollerinden geçmiş malzemelerle, kendi aşçılarımız tarafından pişirilen yemeklerimiz öğrencilerimize sunulmaktadır.

Giyim-Kırtasiye Yardımlarımız

Giyim ve Kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamakta sıkıntı çeken öğrencilerimize, dernek başkanlığımızın onayıyla giyim ve kırtasiye yardımları yapılmaktadır.

Sağlık Hizmeti

Her hafta yurtlarımıza gelen doktorumuz, kendisini iyi hissetmeyen öğrencilerimizi muayene etmekte, gerekli olanlarına reçete yazmakta, hastaneye sevk edilmesi gerekenleri de çevre hastanelere sevk etmektedir.

Hasta öğrencilerimizin ilaç alımlarında da derneğimizin büyük katkıları vardır. Yurtlarımızda bulunan revirlerimize sık sık ilaç alınmakta, doktorumuzun reçeteye yazdığı ilaçlar revirlerimizden temin edilerek öğrencilerimize verilmektedir.

Sosyal Faaliyetler

Kurumlarımızda kalan öğrencilerimiz her türlü sosyal faaliyet alan ve imkanlarına sahiptir. Öğrencilerimiz, kurumumuz bünyesinde bulunan sosyal alanlardan ve sosyal imkanlardan ücretsiz yararlanmaktadırlar.

Sportif İmkanlar

Kurumlarımız bünyesinde bulunan futbol, basketbol, voleybol sahaları; masa tenisi ve güreş salonları öğrencilerimize sunduğumuz spor alanlarıdır. Bunun yanı sıra İzmir’de bulunan spor alanlarından yararlanmak isteyen öğrencilerimize gerekli destek verilmekte, her türlü spora ilgi duyan öğrencilerimiz desteklenmektedir.

Zaman zaman doğa sporlarından olan Trakking (Dağ Yürüyüşü) de yapılmaktadır.

Geziler

Tarihi-turistik ve inceleme gezileri sık sık gerçekleştirilmektedir. Özellikle bahar aylarında yoğunlaşan gezi programında Çanakkale Şehitlik, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir’in yanı sıra daha birçok ilde bulunan tarihi ve turistik yerler ziyaret edilmektedir.

Deniz ve kır gezileri de yaz aylarının vazgeçilmez gezi programları arasındadır.

egitim_ogretim_4

One thought on “Eğitim-Öğretim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir