Eğitim Komisyonu Proje Okullarını Yerinde İnceledi

Kestanepazarı Eğitim Komisyonu, bu yıl eğitim öğretime başlayacak olan Hisar Fen ve Sosyal Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde uygulanacak olan sistemleri yerinde incelemek için İstanbul ve Düzce’deki proje okullarını gezdi. Yapılan ziyaretlerde benzer projeleri bir kaç yıldır başarıyla uygulayan okulların yöneticileri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Kestanepazarı Eğitim Komisyonu üyesi Hisar Fen ve Sosyal Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Rasim Çakmak, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, Hisar Fen ve Sosyal Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci İşleri Personeli Serkan Uyar, Kestanepazarı Sosyal ve Sportif Faaliyetler Sorumlusu Halil İbrahim Atakan, İstanbul ve Düzce’de bulunan proje imam hatip okullarında incelemelerde bulundu.

GÜNDÜZLÜ HAFIZLIK SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ ALINDI

Kestanepazarı Eğitim Komusyonu, hafızlık projesi üzerinde çalışan okullara yapılan ziyaretler kapsamında ilk olarak Düzce Mehmet Akif İnan Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti. Kestanepazarı Eğitim Komisyonu üyeleri, gündüzlü hafızlık projesi uygulayan Mehmet Akif İnan Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Gürol Ün’den, ortaokuldaki hafız öğrencilere yönelik eğitimde uyguladıkları sistemler hakkında detaylı bilgi aldı.

BAŞARILI ÖRNEKLER YERİNDE İNCELENDİ

Eğitim komisyonu daha sonra Türkiye’deki en başarılı proje imam hatip liseleri arasında yer alan İstanbul Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mahmut Yelek ve Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Fatih Gürlen ile Proje Anadolu İmam Hatip Liselerinde uygulanan eğitim modelleri üzerine bilgi alışverişinde bulundu.

HAFIZ ÖĞRENCİLERLE İLETİŞİM VE REHBERLİK EĞİTİMİ İNCELENDİ

İstanbul’daki hafızlık eğitimini de yerinde gözlemlemek ve bilgi alışverişinde bulunmak isteyen Kestanepazarı Eğitim Komisyonu Abdüsselam Erkek Kur’an Kursu ve yurdunu da ziyaret etti. Kestanepazarı Eğitim Komisyonu İstanbul ziyaretini ORBİS Rehberlik ve Danışma Merkezi’ni ziyareti ile tamamladı. Burada Rehberlik ve Danışma Uzmanı Cahit Şimşek ile görüşen Eğitim Komisyonu, hafız gençlerle iletişimde nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında detaylı bilgi aldı.

Kestanepazarı Eğitim Komisyonu Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mahmut Yelek’i makamında ziyaret etti.

Kestanepazarı Eğitim Komisyonu üyeleri Gündüzlü Hafızlık Eğitim Veren Mehmet Akif İnan Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Gürol Ün’ü ziyaret etti.

Kestanepazarı Eğitim Komisyonu Rehberlik ve Danışma Uzmanı Cahit Şimşek ile görüşen Eğitim Komisyonu, hafız gençlerle iletişimde nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında detaylı bilgi aldı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif