Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Yönetim Kurulu’nda görev alan Mustafa Durut’un 3 torunu hafızlık belgesini almaya hak kazandı. Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Durut, torunları Ali Durut oğlu Mustafa Durut, Yılmaz Durut oğulları Selman ve Halil İbrahim Durut için Menderes’teki bahçelerinde Hafızlık Mevlidi düzenledi.

Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Durut, hafızlık belgesi alan torunları için Menderes’in Altıntepe’de bulunan bahçelerinde Hafızlık Mevlidi düzenledi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı Hafızlık Mevlidi’ne Menderes Müftüsü Ömer Çoban, Karabağlar Müftüsü Feyyaz İdin, Kestanepazarı Kur’an Kursu Hocaları, personelleri, Kestanepazarı Yönetim Kurulları Üyeleri ile hafızların hocaları, sınıf arkadaşları ve Menderes halkı katıldı.

PROGRAM KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ İLE BAŞLADI

Öğle namazına müteakip yapılan Mevlid programının sunuculuğunu Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Müdürü Halil Taşcı üstlendi. Açılış Kur’an-ı Kerim Tilaveti’ni Ezanı Güzel Okuma Yarışması İzmir Birincisi Hafız Halil İbrahim Durut yaptı. Halil İbrahim Durut Ankebut Suresi 41-45 ayetlerini okurken, ardından sınıf arkadaşı ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İzmir Birincisi Hüseyin Yörük, Tevbe Suresi 126-129 ayetlerini okudu.

KESTANEPAZARI’NA TEŞEKKÜR

Açılış Kur’an-ı Kerim Tilavetleri’nin ardından Durut Ailesi adına konukları selamlamak için söz alan Hafız Mustafa Durut’un Babası Ali Durut, “İçinde bulunmaktan ve hizmet etmekten daima onur ve mutluluk duyduğumuz Kestanepazarı camiasına, ailemize kazandırdığı 3 hafız için minnettarız. Uzak yakın demeden bu mutlu günümüzde yanımızda olan tüm dostlarımıza da Mevlidimize katılımlarından dolayı ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

HOCALARDAN KASİDE VE MEVLİD-İ ŞERİF

Ali Durut’un konuşmasının ardından okunan Mevlid-i Şerif ve Kasideyi İstanbul Sultan Ahmet Camii Müezzin Kayyımı Musa Aşgın Tunca, Karabağlar Müftülüğü Sinan Camii İmam Hatibi Şaban Özcan, Konak Müftülüğü Hamidiye Camii İmam Hatibi Hasan Aslan birlikte seslendirdi.

GENÇ HAFIZLARDAN İLAHİ DİNLETİSİ

Mevlid-i Şerif’in ardından Hafız Halil İbrahim Durut sınıf arkadaşı Hüseyin Yörük ile birlikte törene katılanlara İlahi Dinletisi sundu. Genç hafızların seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerin ardından, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi, Hafızlık Yarışması Dünya Üçüncüsü Hafız Yasin Uslu Hoca Fatır Suresi 29-36 ayetlerini okudu. Ardından Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Hocası Kurra Hafız Sadık Daştan Hoca, Tahrim Suresi 6-8 ayetlerini okudu.

TÜRKİYE BİRİNCİSİNDEN DE KUR’AN TİLAVETİ

Sadık Daştan Hocamızın ardından Kestanepazarı Mezunu Karabağlar Müftülüğü Esendere Camii Müezzin Kayyımı ve 2018 yılı Diyanet Personeli Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Türkiye Birincisi Hafız Enes Kaput, davetlilere Enâm Suresi 160-165 ayetlerini okudu.

“KESTANEPAZARI’NIN MENDERESE ŞUBE AÇMASI BİZLERİ MEMNUN EDER”

Kur’an-ı Kerim Tilavetlerinin ardından söz alan Menderes Müftüsü Ömer Çoban, Durut Ailesi ve Kestanepazarı Camiası’na gerçekleştirdikleri Mevlid-i Şerif merasiminden dolayı teşekkür etti. Menderes ilçesinde Kur’an Kurslarına halkın büyük teveccühü bulunduğunu dile getiren Menderes Müftüsü Çoban, “Kestanepazarı gibi köklü bir Kur’an Kursu’nun ilçemizde şube açması ve gençlerimize Kur’an eğitimi vermesi bizleri çok mutlu edecektir. Bunun gerçekleşmesi için müftülük olarak üzerimize düşenleri yapmaya hazırız” dedi.

KAPANIŞ DUASI KARABAĞLAR MÜFTÜSÜ İDİN’DEN

Programın sonunda Durut Ailesi’nin Hafızları Mustafa Durut, Halil İbrahim Durut ve Selman Durut İhlas, Felak, Nas ve Fatiha Sureleri ile Bakara Suresi’inin ilk 5 ayetini birlikte okudu. Ardından kapanış duasını yapan Karabağlar Müftüsü Feyyaz İdin, hafızlara ezberledikleri Kur’an-ı Kerim’e sıkı sıkı sarılıp, onu anlayıp, onun emrettiği şekilde yaşamaları tavsiyesinde bulundu.

 

Kestanepazarı Yönetim Kurulu Üyeleri, Hocaları ve Diyanet İşleri Başkanlığı görevlileri Durut Ailesi ile hatıra fotoğrafı çektirdi

(Soldan sağa) Yılmaz Durut, Halil İbrahim Durut, Mustafa Durut, Selman Durut (Ön Sıra) Mustafa Durut, Ali Durut

Karabağlar Müftüsü Feyyaz İdin Durut Ailesi hafızları ile Mevlidin duasını yaptı

Muhammed Mustafa Durut, Halil İbrahim Durut, Selman Durut

Hafızlık Yarışması Dünya Üçüncüsü Hafız Yasin Uslu Hoca Fatır Suresi 29-36 ayetlerini okudu.

Kurra Hafız Sadık Daitan Hoca Tahrim Suresi 6-8 ayetlerini okudu. Diyanet Personeli Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Türkiye Birincisi Hafız Enes Kaput, davetlilere Enâm Suresi 160-165 ayetlerini okudu.

Kur’an-ı Kerim Tilavetlerinin ardından söz alan Menderes Müftüsü Ömer Çoban, Durut Ailesi ve Kestanepazarı Camiası’na gerçekleştirdikleri Mevlid-i Şerif merasiminden dolayı teşekkür etti.

Durut Ailesi adına konukları Hafız Mustafa Durut’un Babası Ali Durut selamladı

Mevlid-i Şerif ve Kasideyi İstanbul Sultan Ahmet Camii Müezzin Kayyımı Musa Aşgın Tunca, Karabağlar Müftülüğü Sinan Camii İmam Hatibi Şaban Özcan, Konak Müftülüğü Hamidiye Camii İmam Hatibi Hasan Aslan birlikte seslendirdi.

Programın sunuculuğunu Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı yaptı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.