Dünya Üçüncüsü Hocamızın Gurur Gecesi

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Eğitim Kampüsü’nde bulunan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocası Yasin Uslu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan aldığı ödül ile Kestanepazarı Ailesine haklı bir gurur yaşattı.

Türkiye 7. Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Ezanı Güzel Okuma Yarışması ve TRT Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve kabine üyelerinin katılımıyla Büyük Çamlıca Camii Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Uluslararası düzeyde Kur’an yarışması düzenleyen ülkelerin yarışma sorumluları ve çok sayıda davetlinin de katıldığı törende, 1990’lı yıllardan itibaren uluslararası düzeyde yapılan yarışmalarda ülkemizi temsil ederek ilk üçe girme başarı gösterenlere de ayrıca teşekkür beratı verildi.

Ülkemizi temsilen 2003 yılında katıldığı Uluslararası Hafızlık Yarışmasında Dünya Üçüncüsü olan Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Yasin Uslu’da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş’tan göstermiş olduğu başarı ve ülke tanıtımına yaptığı katkı için teşekkür beratı aldı.

Ödül töreni sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile hatıra fotoğrafı çekildi
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocası Yasin Uslu ödülünü Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan aldı