Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Dr. Davut Kaya, Kur’an Kursu Öğrencilerimizi Ziyaret Etti

DİB Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Davut Kaya öğrencilerimizi ziyaret etti.

Dr. Davut Kaya, Kestanepazarı Konferans Salonu’nda öğrencilerimizle kısa bir hasbıhal ettikten sonra “Kur’an kurslarının bize kazandırdıkları” konulu bir konferans verdi. Kur’an kursu eğitiminin önemine değindi. “Sevgili öğrenciler, hayatınızın en güzel kararını vermiş durumdasınız Kur’an kursuna gelmekle, Kur’an kursu öğrencisi olmakla.” diyerek öğrencilerimizi verdikleri kararda destekledi.

DİB Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Davut Kaya Öğrencilerimizi Ziyaret Etti

Bu Sıralarda Bulunuşumuz, Bu Sırayı Değerlendirme Mükellefiyeti Veriyor

Kur’an kursu öğrencisinin vakit kullanımına da değinen Kaya, “Zaman çok çabuk geçer, bugün bu sıralarda bulunuşumuz, bu sırayı değerlendirme mükellefiyeti veriyor. Örneğin; hafızlık iki yılda yapılıyor kanaati yaygın bir görüş. Niye kendimizi iki yıl yapmaya mecbur edelim. Zaman koymayalım. Hedefimizde ezber olsun. ‘Ben hafızlığımı yapmaya geldim’ Ne kadar erken sona ulaşabilirseniz. Bunun için zamanınızı iyi değerlendirin. Zekânız, kabiliyetiniz, ezber yeteneğiniz neye müsaitse o imkânlarınızı dolu dolu kullanın” diyerek hafızlarımıza tavsiyelerde bulundu.

Dr. Davut Kaya

Kaya, öğrencilerimize derslerinde başarılar dileyerek veda ettikten sonra program sonunda bir de Kur’an-ı Kerim tilavet etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif