Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Depremde Hayatını Kaybeden Kardeşlerimizin Ruhu İçin Yaralı Kurtulan Kardeşlerimize de Şifa Niyetiyle Kur’an Tilaveti ve Dua Programı Düzenlendi

Karabağlar İlçe Müftülüğü, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ve Kestanepazarı Kur’an Kursları birlikteliğinde; Karabağlar Müftülüğü Bahçelievler Kulalı Hacı Halil Camiinde depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin ruhu ve yaralılara şifa için Kur’an Tilaveti ve Dua Programı gerçekleştirildi.

Karabağlar Müftülüğü Bahçelievler Kulalı Hacı Halil Camiinde, Cuma namazı öncesi yapılan ve vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterip aileleriyle birlikte iştirak ettikleri programa Karabağlar İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu da katıldı.

Karabağlar Müftülüğü Bahçelievler Kulalı Hacı Halil Camii Müezzin Kayyımı Hafız Selçuk Satılmış açılış Kur’an-ı Kerim’ini okudu.

Programda vaaz kürsüsüne çıkan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğrencisi Hafız Ömer Baydar, Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii İmam Hatibi Hafız Fahri Aktaş,  Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğreticileri: Hafız Salih Sevinç, Hafız Yasin Uslu ve Karabağlar Müftülüğü Tanınmış Mescidi İmam Hatibi Hafız Enes Kaput’un katılımıyla yapılan programın sunuculuğunu Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı yaptı.

“Depremde Hayatını Kaybeden Kardeşlerimizin Ruhu ve Yaralılara Şifa İçin Okunan Kur’an-ı Kerim’in” ardından, hafız öğrencilerimizin okuduğu hatimlerin ve okunan aşırların duasını Karabağlar Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu yaptı. Dua sonrası Cuma namazını Karabağlar Müftülüğü Bahçelievler Kulalı Hacı Halil Camii İmam Hatibi İdris Yılmaz kıldırdı. Cuma namazına müteakip depremde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. 

Ayrıca deprem bölgesinde görev yapan Karabağlar İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu ve Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, deprem bölgesinde yaşananlarla ilgili bilgilendirmeler yaptılar. Program sonunda Karabağlar Müftülüğü Bahçelievler Kulalı Hacı Halil Camii İmam Hatibi İdris Yılmaz, yapılan program için hocalarımıza ve Karabağlar Müftülüğüne teşekkür etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif