Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı öğrencilerinden Emre Korkmaz, Abdulkadir Şen, Salih Bektaş, Yusuf İslam Akçe, Metin Can Demircan ve Dernek Başkanı Hasan Dayhan’la birlikte, 24. Dönem İzmir Milletvekili Rıfat Sait eşliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ziyaret etti.Kestanepazarı’ndaki 600 öğrenciyi temsilen Ankara’ya giden öğrenciler, görevliler eşliğinde külliyeyi gezdiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabul salonunda öğrencilerle tek tek tokalaşarak, hoş geldiniz dedi. Öğrenciler ve heyette yer alanlar, salonda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte oturup sohbet ettiler.

Cumhurbaşkanı Öğrencilerimizi Sarayda Ağırladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğrencilerimizi Külliyede Ağırladı

Öğrencimizin Şiirini Dinledi

Kur’an Kursu öğrencilerimizden Salih Bektaş’ın, kendisine hitabet yazılan şiiri dinleyen Erdoğan, Salih’i tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Öğrencimiz Salih Bektaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Hitaben Şiir Okudu
Öğrencimiz Salih Bektaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Yazdığı Şiiri Okudu

Kestanepazarı’ndan gelen öğrencilerle tek tek özel olarak ilgilenen Erdoğan, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Gençlere, gelecekte ülke yönetiminde yer almaları gerektiğini belirten Erdoğan, “Kendinizi iyi yetiştirin. Geleceğimiz sizlersiniz” diyerek, öğrencileri cesaretlendirdi.

Cumhurbaşkanlığı ziyaretinin ardından öğrenciler, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazdığı Taceddin Dergâhı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni de gezdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2015 yılında Kestanepazarı’nı külliyede kabul ederek onurlandırdığını belirten, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan, ziyaret dolayısıyla bir açıklama yaptı. Dayhan şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizleri ve talebelerimizi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlaması bizler için büyük onurdur. Kendileri Kestanepazarı’nın hizmetlerini takdir etmekte ve her zaman kurumumuzu desteklediklerini ifadelendirmektedirler. Bu da bizlere güç vermekte ve hizmetlere motive etmektedir. Kestanepazarı’na gösterdikleri hüsnü teveccüh nedeniyle zat-ı alilerine İzmirliler ve Kestanepazarı camiası adına şükranlarımı sunuyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Öğrencilerimizi Makamında Kabul Etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Öğrencilerimizi Makamında Kabul Etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.