Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kestanepazarı’nı İftarda Ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de düzenlediği iftar programında STK temsilcileri ile bir araya geldi. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan’da davetteki yerini alarak Kestanepazarı camiasını temsil etti.

Cumhurbaşkanı STK İftarı
Hasan Dayhan, Recep Tayyip Erdoğan

Erdoğan “Sivil Toplum Faaliyeti Allah Rızası İçin Yapılır”
Sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Milletimizin sinesi dara düşene açıktır. Sivil toplum kuruluşu adı altında milletine düşmanlık yapan yapılar da var. Milletimiz paralel yapı ile arasına mesafe koydu. Sivil toplum faaliyeti Allah rızası için yapılır. Başka türlü olmaz. Aksi tutum her şeyden önce Gayretullah’a dokunur.
Çekilen acılar yüreğimizi yakıyor ama biliyoruz ki hiçbiri boşa gitmeyecek. Çanakkale’de isimsiz kahramanların yaptıkları nasıl boşa gitmediyse bugün yapılanlarda boşa gitmeyecektir. Eğer ölçü karşımızdakilerin gücü olsaydı bu mücadelelerin hiçbirine giremezdik. Kamu kurumlarının duvarları arasındaki gündemle çay ocağındaki gündem örtüşmüyorsa hedeflerinize ulaşamazsınız. Biz bunu sağladık.
Bahane ne olursa olursa çevredekilerini galeyana getirenler hep aynı kişilerdir. Milletimiz kendi kadrolarına, kendi adamlarına sahip çıktığını gösterdi. İşlerimiz hasbi olduğu sürece bu destek sürecektir. Milletimizin arkasında olduğu bir kişiyi 7 düvel bir araya gelse de yıkamaz. Devletle milletin kucaklaşması önemli olduğu gibi aynı duygularla çalışan STK’ların beraberliği de çok önemli. Onun için sivil toplum örgütlerimizin dayanışması hem hedefler için hem de ülkemiz için çok büyük şeyler ifade ediyor.

Cumhurbaşkanı STK İftarı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de STK Temsilcilerini Ağırladı
Cumhurbaşkanı STK İftarı
Erdoğan Konuşmasında STK’ların Birlik ve Dayanışma İçinde Olmasının, Ülke Hedeflerine Ulaşmada Katkısına Değindi
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif