Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

COVİD-19 KESTANEPAZARI’NDA HAFIZLIĞA ENGEL DEĞİL

Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda hafızlık eğitimi alan 29 öğrenci, İzmir İl Müftülüğü’nde girdikleri Haziran dönemi sınavlarında başarılı oldu. Tüm öğrenciler hafızlık belgesi alırken, Covid-19 Pandemi sürecinde uyguladığı “Uzaktan Eğitim Modeli’” ile geçmiş yıllarda da gösterdiği yüzde yüz başarı geleneğini aralıksız sürdürmeyi başaran Kur’an kurslarımız, Hafızlık Eğitimi’nde Türkiye’de bir marka olduğunu kanıtladı.

UZAKTAN EĞİTİM MODELİNDE DE HAFIZLIKTA YÜZDE YÜZ BAŞARI
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Kur’an Kursu’ndan 18, Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu’ndan 5, Aliağa Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu’ndan 5 öğrenci, Haziran Dönemi Hafızlık Sınavı’na Diyanet İşleri Başkanlığı İzmir İl Müftülüğü’nde katıldı. Kestanepazarı Kur’an Kursları’ndan sınava giren toplam 29 öğrencinin tamamı, sınavda başarı göstererek “Hafızlık Belgesi” almaya hak kazandı. Geçtiğimiz yıllarda da birçok kez aynı başarıya imza atan Kur’an Kurslarımız, Covid-19 Pandemi sürecinde de aynı başarıya imza atarak Hafızlık Eğitimi’ndeki tecrübesini bir kez daha gösterdi.

“TÜM TALİMATLARA UYARAK BAŞARIYI YAKALADIK”
Geçmiş yıllarda da birçok kez yüzde yüzlük başarıya imza attıklarını fakat bu seneki başarının kendileri için çok daha önemli olduğunu dile getiren Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Şaban Küçük, “Kestanepazarı olarak, bu yılda Allah’ın izni ile geleneği bozmadık. Hepimizin bildiği üzere insanlık zor bir sınavdan geçmektedir. Covid-19 Pandemi sürecinde şükürler olsun ki ülkemiz, hem aldığı tedbirler ve vatandaşlarımıza sunduğu sağlık hizmetiyle, hem de hiçbir ayrım yapmadan tüm insanlığa uzattığı yardım eliyle tüm insanlığın takdirini kazanmıştır. Bizler de Kestanepazarı olarak devletimizin bizlere sunduğu tüm bu imkânlar sayesinde, bakanlıklarımızın ve tüm sıralı amirlerimizin talimatları doğrultusunda hareket ederek hızlı bir şekilde “Uzaktan Eğitim Modeli”ne geçtik. Tüm zor şartlara rağmen, dernek ve vakıflarımızın desteği, tüm hocalarımızın ve öğrencilerimizin fedakârca çalışmaları sonucu, Allah’ın da izni ile bu eğitim modelinde de Hafızlık Eğitimi’ndeki Kestanepazarı geleneğini bozmadan yüzde yüz başarı sağladık. Bu vesile ile bir kez daha tüm hocalarımı, öğretmenlerimi ve velilerimi tebrik ediyor, Kestanepazarı’na sevgi besleyen herkese de hafız talebelerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif