Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Çanakkale Şehitleri Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Hatay Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda, Kur’an-ı Kerim ve Hafızlık eğitimi alan öğrencilerimiz, Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü’nde şehit ve gazilerimizi dualarla andı.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Seminer ve Sergi salonunda yapılan anma programı Hafız Salih Sevinç hocamızın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Okunan Kur’an-ı Kerim sonrası Kursta görevli tüm hoca ve öğrencilere hitap eden Kurs Müdürü Şaban Küçük, Çanakkele Zaferi’nin milletimiz ve İslam Âlemi için taşıdığı öneme değindi.

ÇANAKKELE SAVAŞINI HİKÂYELERLE ANLATTI
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören minik öğrencilerimize Çanakkale Savaşı’nın modern dünyanın gördüğü ilk büyük savaş olduğunu dile getiren Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, öğrencilere bu savaşta yaşanan birçok gerçek olayı, öğrencilerin anlayabileceği şekilde detaylandırarak anlattı. Atalarımızın bu ülkede özgürce yaşayabilmemiz için çok büyük bedeller ödediğine de değinen Taşcı, Çanakkale Savaşı’nda kendileriyle yaşıt ve hatta kendilerinden yaşça küçük çocukların bile vatan uğruna şehit düştüklerini aktardı.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocalarından Hasan Akburak, Çanakkale Şehitlik Müzesi’yle ilgili hatıralarını anlattı. Savaşının yaşandığı yerlerin açık hava müzesi olarak korunduğunu da belirten Akburak, ecdadımızın en zor şartlarda canları pahasına ülkemizi koruduklarını daha iyi anlayabilmeleri için o bölgeyi mutlaka gezmelerini tavsiye etti.

Konuşmaların ardından Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocası Hafız Fatih Muslu, şehitlerimiz için okunan Hatm-i Şerif’lerin duasını yaptı.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif