Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle bir dizi program gerçekleştirdi. Yapılan programlarda Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’na da yer veren Karabağlar Müftülüğü, hafızlık eğitimi alan öğrencilerimizi ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanlığından tarafından bu yıl “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” temasıyla düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası tüm yurtta olduğu gibi Karabağlar ilçesinde de bir dizi etkinlikle kutlandı. Karabağlar Müftülüğü tarafından organize edilen programlar içerisinde Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hafız öğrencilerimizle de bir etkinlik gerçekleştirildi.

Yapılan etkinlikte Karabağlar İlçe Vaizi Ayhan Savaş, hafız öğrencilerimize Camiler ve Din Görevlileri Haftası hakkında bilgi verdi. Bu yılın temasının “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” olduğunu bildiren İlçe Vaizi Savaş, Müslümanları bir yere toplayabilmesi açısından camilerin Türk-İslam Medeniyetindeki eşsiz değerini ve toplumsal fonksiyonlarını anlattı.

Ayrıca bizlere dinimizi öğreten hocalarımıza vefanın bir borç olduğunu dile getiren İlçe Vaizi Savaş, öğrencilerimizin sorduğu sorulara da cevap verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.