Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Bünyamin Albayrak Hatay Kur’an Kursu’nu Ziyaret Etti

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin Albayrak, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursunu ziyaret etti. Ziyarette Karabağlar İlçe Müftüsü Abdulcebbar Altun ile Tire Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Bozkurt da yer aldı. Kurs Yöneticileri Şaban Küçük, Halil Taşcı ve hocalarla birlikte olan Albayrak, kısa süreli sohbetin ardından öğrenciler ile mescitte bir araya geldi.

Öğrencilere Kur’an eğitimi ve hafızlığın önemi hakkında konuştu. Kur’an kurslarının ihtiyaçları ile ilgilendiğini ve yardımcı olmak istediğini önemle vurgulayan Albayrak, gelecekle ilgili, öğrencilerin hedeflerine yönelik bazı konuşmalar yaptı. Bazı öğrencilerin sorularına da cevap veren Albayrak, İslam büyüklerinden de örnekler vermeyi ihmal etmedi. Öğrencilere, kendisinin de Kur’an kursunda okuduğunu, aynı durumlardan geçtiğini, onları iyi anladığını ifade etti.

Ziyarette sınıflar ve yatakhaneler de gezildi.

Bünyamin Albayrak Hocalar İle İstişare Yaptı
Bünyamin Albayrak Hocalar İle İstişare Yaptı
Bünyamin Albayrak Öğrenciler İle Mescitte Bir Araya Geldi
Bünyamin Albayrak Öğrenciler İle Mescitte Bir Araya Geldi
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif