Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Buca Müftülüğü Kurtuluş Camii’nde Kur’an Ziyafeti

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, Buca İlçe Müftülüğü ve Kestanepazarı Kur’an Kursları birlikteliğinde; Buca Müftülüğü Kurtuluş Caminde Kur’an Ziyafeti programı gerçekleştirildi.

Buca Müftülüğü Kurtuluş Camii’nde, Cuma namazı öncesi yapılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve Buca İlçe Müftüsü Kemal Demirel katıldı. 

Programda vaaz kürsüsüne çıkan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğrencisi Hafız Ömer Baydar, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğreticileri Hafız Salih Sevinç, Hafız Yasin Uslu, Hafız İbrahim Eker, Karabağlar Müftülüğü Tanınmış Mescidi İmam Hatibi Hafız Enes Kaput, Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii İmam Hatibi Hafız Fahri Aktaş’ın katılımıyla yapılan programın sunuculuğunu Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşçı yaptı.

HOCALARIMIZDAN KUR’AN ZİYAFETİ

Birbirinden değerli hocalarımız, Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle, Buca Müftülüğü Kurtuluş Camii Cemaatine ve Buca halkına manevi bir ziyafet yaşattılar. Program Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği facebook sayfasından canlı olarak yayınlandı. Canlı yayınla programın birçok vatandaşımıza ulaşması sağlandı.

Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından, hafız öğrencilerimizin okuduğu hatimlerin ve okunan aşırların duasını, yaptığı kısa bir vaazın sonunda Buca Müftüsü Kemal Demirel yaptı ve Cuma namazına geçildi. Cuma namazını Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Kurs Yöneticisi Kurra Hafız Sadık Daştan kıldırmasıyla program son buldu. Buca Müftülüğü Kurtuluş Camii İmam Hatibi Mustafa Muslu ve Müezzin Kayyımı Osman Balcı yapılan program için hocalarımıza ve Buca Müftülüğüne teşekkür etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif