Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Buca Müftülüğü, halka yönelik hizmetleriyle daha fazla insana ulaşarak, sorunların çözümüne katkı sağlamayı hedefliyor.

Buca Müftüsü Âdem Gülmek ve müftülük görevlileri, “Kur’an Öğreniyorum” “Yaşayan Cami”, “Okuyan Camiler” ve “Özel Destek Din Hizmetleri” camilere yeni boyutlar kazandırmayı ve daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

 

Buca Müftülüğü, Cami Dışı Faaliyetlerle Daha Geniş Kitlelere Ulaşmaya Çalışıyor

 

Kur’an Öğreniyorum Projesi: Haftanın her günü, tüm yaş guruplarından Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyen vatandaşların, Buca sınırlarındaki Kur’an kursu eğitimi veren yerlere (Camii, Kur’an Kursları) yönlendirildiği bir çalışma.

Yaşayan Cami Projesi: Buca Avni Limboz Camii’nde, haftanın tüm günleri, günde iki kere öğle ve yatsı namazı öncesi ve sonrası, Siyer-i nebi, Kur’an ve Hayat, İlmihal, işitme engelliler için temel dini bilgiler, güncel fıkhi meseleler gibi konularla ilgili programlar yapılıyor.

Okuyan Camiler Projesi: Camilerde kütüphane oluşturuluyor. “Al gözür, oku getir” sloganıyla ödünç kitap verilerek, okumaya teşvik ediliyor.

Özel Destek Din Hizmetleri Projesi: Proje kapsamında, engelli vatandaşların sorunları dinlenecek, cami ve din hizmetlerinin engelli vatandaşlara da hitap etmesi sağlanacak. Projeyle ilgili toplantıların yapıldığı ve bazı programların hayata geçirildiği, engellilerden gelen istekler doğrultusunda hizmetlerin şekilleneceği belirtildi.

 

Engellilere Yönelik Olarak Düzenlenen "Özel Destek Din Hizmetleri" Toplantısı