Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Bornova Müftüsü Yavuz’u Makamında Ziyaret Ettik

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği olarak, Bornova İlçe Müftülüğü görevine atanan Fethullah Yavuz’u makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledik.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer, Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç ve Mezunlarla İletişim Sorumlusu Mustafa Yavuz, görevli olduğu Manisa’nın Turgutlu İlçe Müftülüğü’nden Bornova Müftülüğüne atanan Fethullah Yavuz’u makamında ziyaret ederek kendisine yeni görevinde başarılar diledi. Müftü Yavuz’a Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda yapılan hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi hakkında bilgi veren Ahmet Özer, Müftü Yavuz’u ayrıca Kestanepazarı’na davet etti.

Yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Müftü Yavuz, Kur’an ve hafızlık eğitimi için karşılıklı bilgi alışverişinin, tecrübe paylaşımının ve iş birliğinin çocuklarımızın geleceği için çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Fethullah YAVUZ
Manisa’da doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra hafızlığını yaptı. Manisa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi. 1998 yılında buradan mezun oldu. Görev hayatına, 1997 yılında Kula Mehmet Akif Ersoy Camiinde müezzin kayyım olarak başladı. Manisa merkez camilerinde bir süre görev yaptıktan sonra 2001 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Eğitim Merkezine girdi. 2004 yılında buradan mezun olduktan sonra Manisa-Turgutlu Vaizi olarak 5 yıl görev yaptı. 30.07.2018 tarihinden  “Evrensel Liderlik Nitelikleri Açısından Hazreti Muhammed” adlı çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı.

Sırasıyla Muş-Malazgirt, Antalya-Kaş, Manisa-Turgutlu Müftülüklerinde görev yaptıktan sonra 29.07.2022 tarihinde Bornova İlçe Müftüsü olarak görevine başlamış olup, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif