Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Eğitim Kurumları, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk veli toplantısını gerçekleştirdi.

Hatay Kur’an Kursu Veli Toplantısına Katılım Yüksekti

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu yemek salonunda gerçekleştirilen toplantıya, velilerin tamamına yakını katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan; Ortaokul öğrencileri için inşaatı devam eden yurt binasının 2. döneme yetiştirilmeye gayret edildiğini vurguladı.

Toplantıda Kurs Yöneticisi Şaban Küçük ve Yurt Yöneticisi Halil Taşcı öğrencilerin genel durumundan, günlük çalışma saatleri ve sosyal etkinlik faaliyetlerinden bahsetti. Yönetim memurları ve belletmenler ile koordineli çalıştıklarını ve öğrencilerin sağlık problemleri ile özellikle ilgilendiklerini belirten Taşcı; “Fedakârlıklarımız ile öğrencilerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman yaptığı konuşmada, 60. yılına ulaşan İmam Hatip Takvimini velilere tanıttı. Tarihçesinden bahsederek bu günlere nasıl geldiğine ve ne gibi zorluklarla hazırlandığına değinen Yaman; “İmam Hatip Takvimi bizim takvimimiz, bunu korumalı ve yaşatmalıyız. Bu takvimi başlatanlara, sürdürüp bu zamana kadar getirenlere vefa borcumuzdur.” diyerek duygularını ifade etti. Kurumun çalışmalarına da değinen Yaman, Kur’an eğitimi alanındaki çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

Toplantı sonrası veliler sınıflarda, öğrencilerinin ders ve diğer durumları hakkında bilgilendirildi.

Lise Yurdu Veli Toplantısı

Lise Yurdu veli toplantısında, Yurt Müdürü Mehmet Kandemir velilere hitap etti. Geldikleri için velilere teşekkür eden Kandemir öğrencilerin durumunu değerlendirdi. Kandemir, öğrencilerin ders ve davranışlarından rapor tutulduğunu, rapor neticesinde 80 öğrencinin istenilen konuma geldiğini, diğer öğrencilerinde bu listeye girmesi gerektiğini vurguladı. Öğrenciye 3 öğün yemeğin yanında akşam 1. etütten sonra çay, kahve ve 2. etütten sonrada meyve ikramı yapıldığını, evlerini aratmamaya çalıştıklarını belirtti. Monotonluğu kırmak için Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak sosyal ve kültürel yönden her alanda kurs açtıklarını belirten Kandemir, “Öğrencilerimize Osmanlıca, İngilizce, halk oyunları, ney, bağlama ve spor kursları imkânı sağlayarak onları monotonluktan kurtarmaya çalışıyoruz.” dedi. Konuşmasının sonunda ise; “Bizimle irtibatlarınızı kesmeyin, sürekli irtibat halinde olalım. Allah rızası için gösterdiğimiz gayret dolayısıyla sizlerden de desteklerinizi bekliyoruz.” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Veliler, ikram edilen öğle yemeğinin ardından sınıflara çıkarak, çocuklarının hocalarından ve belletmenlerinden, durumları hakkında bilgiler aldı.

Veliler Girişte Belletmenler Tarafından Karşılandı
Veliler Girişte Belletmenler Tarafından Karşılandı
Hatay Kur'an Kursu Veli Toplantısı
Hatay Kur’an Kursu Veli Toplantısı
Velilere İmam Hatip Takvimi Tanıtıldı
Velilere İmam Hatip Takvimi Tanıtıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.