Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Bilal Erdoğan’dan Kestanepazarı Ailesi’ne Teşekkür

Kestanepazarı camiası, üyesi bulunduğu Milli İrade Platformu’nun İstanbul’da vermiş olduğu İftar Yemeği’nde devletin zirvesi ile bir araya geldi. Kestanepazarı Yönetim Kurulu Üyeleri İftar öncesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili Bilal Erdoğan ile sohbet etme imkânı da buldu. Erdoğan sohbette Kestanepazarı ailesine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Milli İrade Platformu üyesi olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı, Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği, Dokuz Eylül Gençlik Derneği ve İzmir Milli Kültüre Hizmet Vakfı Yönetim Kurulları Başkan ve üyeleri Arefe Günü Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde verilen İftar Programı’na katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın da katıldığı iftar programında Kestanepazarı Yönetim Kurulları Üyeleri devletin zirvesi ile bir araya gelme imkânı buldu.

KESTANEPAZARI AİLESİNİ TEBRİK ETTİ

İftar programı öncesi İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili Bilal Erdoğan Kestanepazarı Yönetim Kurulları üyelerimiz ile bir araya geldi. Kestanepazarı ailesinin yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiğini de dile getiren Erdoğan, milli ve manevi değerlere sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için dernek ve vakıflarımızın göstermiş olduğu çabayı tebrik ettiğini belirterek yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

“HAFIZLARIN AKADEMİK BAŞARISI İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ”

Kestanepazarı camiası olarak Türkiye’nin en köklü hafızlık kurumu olmanın kendilerine ayrı bir sorumluluk yüklediğini ve bu sorumluluğun bilincinde olarak çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği 2. Başkanı Cüneyd Dayhan, “Yetiştirdiğimiz çok değerli hafızlarımızın başta İlahiyat Fakültesi olmak üzere tüm alan ve branşlarda akademik kariyer yapmaları için çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

2. Başkan Cüneyd Dayhan’ın Kestanepazarı’nda kendisini ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını dile getirmesi üzerine Bilal Erdoğan, davetten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, İzmir’e yapacağı ziyarette Kestanepazarı ailesini ziyaret etmek istediğini söyledi.

“BAŞARIDA SİYASİ İRADE KADAR SİVİL TOPLUMUN DA EMEĞİ VAR”
Yapılan İftar sonrası katılımcı STK’lara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Allah’a hamdolsun, hep birlikte ülkemizi 15-20 sene önce hayal dahi edilemeyen seviyelere taşıdık. Bugün umutsuzluk girdabında boğulan değil, geleceğine güvenle bakan bir Türkiye var. Bugün IMF kapılarında borç dilenen değil kalkınma ve insani yardımlarda dünya şampiyonu olan bir Türkiye var. Suriye’den Filistin’e, Somali’den Türkistan’a kadar tüm mazlum ve mağdurların sözcüsü, hamisi bir ülke var. Türkiye’nin bu başarısında siyasi irade kadar sivil toplum kuruluşlarımızın da çok büyük emeği, katkısı bulunuyor. Biz bugüne kadar kol kola, omuz omuza yürüdük. Milli iradeye yönelik saldırıları beraberce püskürttük. Darbecilerin heveslerini kursaklarında hep birlikte bıraktık. 15 Temmuz’da FETÖ’cü alçaklara meydanları birlikte dar ettik” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif