Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Başkan Dayhan Konak Müftüsü Kocabaş’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan, Konak ilçesinde yeni göreve başlayan İlçe Müftüsü Uğur Kocabaş’ı makamında ziyaret etti.

Aydın İl Müftü Yardımcılığı görevinden, Konak Müftülüğüne atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Müftü Uğur Kocabaş’ı makamında ziyaret eden Başkan Cüneyd Dayhan ve İdari İşler Müdürü Ahmet Özer, Kestanepazarı Ailesi adına hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başkan Dayhan, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği olarak hamiliğini yaptığımız Kur’an Kurslarındaki hafızlık ve Kur’an eğitimi hakkında Müftü Kocabaş’a detaylı bilgi verdi.

İlçe Müftüsü Kocabaş, Başkan Cüneyd Dayhan’ın nazik ziyaretinden dolayı memnun olduğunu dile getirerek teşekkür etti.

Uğur KOCABAŞ
1968 yılında İzmir İli Kiraz İlçesi Aydoğdu Köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini (Ödemiş İ.H.L.) tamamladıktan sonra 1991 yılında 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Yükseköğrenimine devam ederken İzmir İli Bornova İlçesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 1996 yılında İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra vatani görevini 1998 yılında Kars’ta tamamladı. 2000 yılında D.İ.B. Konya Selçuk Eğitim Merkezinde kursiyer olarak öğrenim hakkı kazandı. 2003 yılında eğitim merkezini 10. dönem kursiyer olarak tamamladıktan sonra İzmir İli Aliağa İlçesine Vaiz olarak naklen atandı. 2004 yılında Ağrı İli Hamur İlçesine Müftü olarak tayin edildikten sonra sırasıyla Manisa İli Köprübaşı ve Muğla İli Milas ilçelerinde İlçe Müftülüğü görevinde bulundu. 03.02.2014-16.06.2020 tarihleri arsında Aydın İl Müftü Yardımcılığı yaptı. 29.06.2020 tarihinde İzmir İli Konak İlçe Müftülüğüne başlayan, Uğur Kocabaş evli ve iki çocuk babasıdır.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif