Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Arapça Yarışmalarında İzmir Birincisiyiz

7. Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışması il elemeleri yapıldı. Türkiye genelinde 81 ilden 1.873 okulun başvurduğu yarışmanın il elemeleri tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleşti.
Yarışma, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün koordinesi ve Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin destekleriyle “Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri” kapsamında Türkiye’deki İmam Hatip okulları arasında düzenleniyor.

2 Nisan 2016

Soldan; Muhsin Türk, Musa Şahan, Muhammed Çimen, Semih Akşehirli, İsmail Şengör, Eyüp  Can
Soldan; Muhsin Türk, Musa Şahan, Muhammed Çimen, Semih Akşehirli, İsmail Şengör, Eyüp Can

İzmirli Öğrenciler En İyiyi Belirlemek İçin Yarıştı

İzmir’de bulunan İmam Hatip Liseleri arasındaki yarışmalar Arapça şiir okuma ve Arapça hikâye canlandırma kategorilerinde gerçekleşti. Bilgi yarışması kategorisinin ise iki ayrı oturumda il finalleri düzenlendi.

Liseler arasındaki bilgi yarışması kategorisinde 16 okuldan 64 öğrenci, şiir kategorisinde 16 okuldan 16 öğrenci, metin canlandırma yarışmasında 10 okuldan 20 öğrenci il elemelerinde yer aldı.

İmam Hatip Ortaokullarında ise Arapça bilgi yarışması, Arapça Şiir okuma, Hikâye Canlandırma, Münazara yarışmaları gerçekleşti.

Kestanepazarı Öğrencileri, İzmir İHL ve Akşemsettin İHO’yu Birinciliğe Taşıdı

Kestanepazarı Eğitim Kurumları’nda yetişen öğrencilerimiz İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu adına yarıştılar. Yarışmalarda birincilik elde eden öğrencilerimiz camiamızı sevindirdi. Yarışmalarda dereceye girenler şu şekilde sıralandı;

Arapça Şiir Okuma Kategorisi

İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Bornova Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Torbalı Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

Arapça Metin Canlandırma Kategorisi

İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Karşıyaka Muhsin Yazıcıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Konak Hisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncülüğü elde etti.

Arapça Bilgi Yarışması için 29 Nisan 2016’da Bilecik’te bölge yarışması düzenlendi. Yarışmanın sonuçları mayıs ayı ortalarında açıklanacak. Metin Canlandırma yarışmasında dereceye giren öğrenciler Bölge yarışmaları için etkinlik videolarını Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne gönderdiler..

İmam Hatip Ortaokulları Arapça Şiir Okuma Kategorisinde, Torbalı Necip Fazıl Kısakürek İHO birinci, Ayrancılar İHO ikinci, Akşemsettin İHO üçüncü oldu.

İmam Hatip Ortaokulları Metin Canlandırma Kategorisinde;

Akşemsettin İHO birinci, Torbalı Necip Fazıl Kısakürek İHO ikinci, Aliağa İHO üçüncü oldu.

İmam Hatip Ortaokulları Arapça Çocuk Şarkıları Kategorisinde;

Akşemsettin İHO birinci, Tire İHO ikinci, Karşıyaka İHO üçüncü oldu. Kestanepazarı talebelerinin yer aldığı Akşemsettin İHO öğrencilerinin başarısında hocaları; Halil Taşcı, Şule Demir ve Özlem Soruç büyük katkı sağladı.

Soldan; M. Akif Doğan, Bünyamin Satık, Fatih Şenol, Mehmet Yıldırım, Şule Demir
Soldan; M. Akif Doğan, Bünyamin Satık, Fatih Şenol, Mehmet Yıldırım, Şule Demir

İl Yarışmalarında birinci olan okullar bölge yarışmaları için etkinlik videolarının Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne 29 Nisan 2016 tarihine kadar gönderecekler. Yarışmaların Türkiye finalleri icrası ve ödül töreni 27-28 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleşecek.

Soldan; Ömer Sevimli, E. Mücahit Dursun, Faruk Selvi, Mahsum Akıncı
Soldan; Ömer Sevimli, E. Mücahit Dursun, Faruk Selvi, Mahsum Akıncı
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif