Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Annesinin Hayaliyle Sudan’a Umut Oldu

Kestanepazarı Gönüllüsü Hülya Akay, yaklaşık 2 yıl önce vefat eden annesi Emine Çetinkaya’nın hayalini Sudan’da Kestanepazarı aracılığı ile gerçekleştirdi.

Uşak’tan işçi olarak göç eden ailesi ile birlikte çok küçük yaşlarda Almanya’ya giden ve bu ülkede uzun yıllar çalışıp emekli olan Hülya Akay, yaklaşık 2 sene önce vefat eden annesinin hayalini Kestanepazarı aracılığı ile gerçekleştirdi. Maddi durumu iyi olan Kestanepazarı’nda eğitim alan hafız talebelerin çeşitli ihtiyaçlarına yardımcı olan Akay, Kestanepazarı’nın “Sudan’a Su Kuyusu” kampanyasını annesinden kalan miras ile tek başına üstlendi.

Annesi Emine Çetinkaya’nın hayattayken sık sık bir çeşme yaptırma hayalini dile getirdiğini aktaran Hülya Akay, “Her yaz memleketimiz Türkiye’ye geliyor, Uşak’taki köyümüze de gidiyoruz. Artık Türkiye’de devletimizin çok şükür Avrupa’nın gelişmiş hiçbir ülkesinden geride kalmış bir hizmeti yok. Burada yaptıracağımız çeşmenin sağlayacağı yarardansa Afrika’daki Müslüman kardeşlerimize yaptırılacak bir kuyunun daha faydalı olacağını düşündük. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin böyle bir projesi olduğunu duyunca da çok sevindim. Annemden kalan mirasla onun adına su kuyusu projesine destek olduk. Yılmadan ve usanmadan bu projeyi takip ederek su kuyusunun açılışını gerçekleştirmekle, hem rahmetli annemin hayattaki en büyük isteğini yerine getirmiş ve amel defterinin açık kalmasını sağladınız hem de Afrika’daki Müslüman kardeşlerimizin en büyük ihtiyaçlarından birine cevap oldunuz. Bu hizmetin gerçekleşmesinde emek harcayan başta başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere Kestanepazarı ailesinden Allah razı olsun” dedi.

2. Başkan Cüneyd Dayhan Su Kuyusu’nun açılış töreni videosunu bağışçı Hülya Akay ve eşine izletti

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif