Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Anadolu’daki En İyi Eğitim Kurumu Kestanepazarı

İstanbul’da lise öğrencilerine eğitim desteği veren Şahsiyet Akademisi her yıl düzenlediği ara dönem kampını bu yıl Kestanepazarı’nın Hatay’daki Kampüsü’nde gerçekleştirdi. Kamp ekibinden sorumlu müdür Muhammed Fatih ÖZMEN, Türkiye’nin birçok ilini gezdiğini belirterek, “Anadolu’da ilk kez bu kadar büyük ve çok yönlü kampüs gördüm. Bizleri de kendi ailelerinden biri gibi ağırladıkları için teşekkür ederiz” dedi.

İstanbul’da ihtiyaç sahibi ve başarılı olan 120 lise öğrencisine hem derslerinde hem de hayatta daha başarılı olmalarını sağlamak amacıyla Dini ve Fenni Eğitim Desteği veren Şahsiyet Akademisi bu yıl ki Ara Dönem Kaynaşma ve Okuma Kampı’nı Kestanepazarı’nın Hatay Semtindeki Eğitim Kampüsü’nde gerçekleştirdi. 5 Gece 6 gün süren kamp boyunca Kestanepazarı’nın öğrencilerine sunduğu imkânlardan faydalanan öğrenciler teorik derslerinin yanı sıra düzenledikleri kültürel gezilerle de İzmir ve çevresindeki tarihi önemi olan yerleri de gezme imkânı buldular. Gezi grubundan sorumlu olan Müdür Muhammed Fatih ÖZMEN, geçen yılki kamplarını Edirne’de yaptıklarını, bu yıl da İzmir’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

KESTANEPAZARI ÖĞRENCİLERİ ÇOK ŞANSLI

Kampın son gününde Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Çoşkun AKIN’ı makamında ziyaret eden Özmen, Türkiye’nin birçok ilini gezdiğini de belirterek, “İstanbul’da birkaç tane çok yönlü ve çağın gerektirdiği ihtiyaçları karşılayabilecek geniş kapsamlı kampüs şeklinde öğrenci yurtları var. Yalnız Anadolu’da ilk kez bu kadar büyük, öğrencilerin eğitimleri için çağın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde planlanmış ve geniş kapsamlı bir kampüs gördüm. Burada eğitim alan öğrenciler gerçekten çok şanslı. Bizleri de kendi ailenizden biri gibi ağırladığınız için ayrıca teşekkür ederim. Rabbimin sağladığı tüm bu imkânları heba etmeden, öğrencilerin dini ve milli değerlerle yetişmeleri için harcamak adına yapmış olduğunuz başarılı çalışmalar ve bu eğitim yuvalarına sahip çıktığınız için tüm dernek ve vakıf üyeleriniz ile yöneticilerinizi ve bağışçılarınızı tebrik ederim” dedi.

“ŞEHİR DIŞI KAMPLAR ÖĞRENCİLERE ANADOLU MOZAİĞİNİ TANITIR”

Muhammet Fatih ÖZMEN’e nazik ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Çoşkun AKIN, Şahsiyet Akademisi’nin çalışmalarını da yakından takip ettiğini sözlerine ekledi. Öğrencilerin gelişiminde sanat ve sporun da çok önemli olduğunu belirten AKIN, sözlerine şöyle devam etti:

“Şahsiyet Akademisi’nin öğrencilere dini ve fenni derslerin yanında Okçuluk, Ney, Hüsn-i Hat gibi sportif ve sanatsal faaliyetlerde bulunduğunu biliyoruz. Kamplarınızı şehir dışında başka illerde yapmanız da ayrıca çocuklarımızın yaşadıkları ülkedeki kültürel mozaiği tanımaları açısından çok önemli. Yapmış olduğunuz bu eşsiz hizmetlerden dolayı sizleri tebrik eder, başarılarınızın artarak devam etmesini Yüce Rabbim’den niyaz ederim”

 

İzmir Okuma Kampi Hiz Kesmeden Devam Ediyor

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif